Платформу сайту можна порівняти з фундаментом під час будівництва вашого будинку. Усе, що далі, зовнішній вигляд, функціональність, користувальницький досвід, обслуговування, додавання контенту та інше, все буде визначатись нею. Найважливішим питанням під час вибору системи для створення веб-сайту є те, що ви плануєте досягти за допомогою свого сайту. Деякі платформи краще підходять для електронної комерції, інші – для промо сайтів.
Усі наведені нижче платформи сайтів мають свої унікальні сильні та слабкі сторони. Ідея полягає в тому, щоб обрати систему, яка не лише працює для вас сьогодні, але й може розвиватися з тією ж швидкістю, що й ваш бізнес.
Зазвичай рекомендується вибирати платформу сайту із системою керування вмістом CMS, оскільки це може надати вам більше зручності в контролі вашого сайту. CMS дозволяє розміщувати ваші зображення, відео, PDF-файли тощо. Загалом це значно полегшує редагування та розширення онлайн ресурсу. Також легше організувати та контролювати базу даних з усією необхідною інформацією.
Вибір платформи для створення сайту є важливим рішенням. Ось найпопулярніші варіанти на розгляд власників бізнесу, які хочуть вивести свою онлайн-присутність на новий рівень.
1. WordPress
WordPress є провідною у світі платформою CMS. Приблизно 40% усіх веб-сайтів працюють на базі WordPress, а на ринку CMS WordPress займає приголомшливу частку ринку в 60,8%.
Є багато причин, чому WordPress вважається стандартною платформою веб-сайтів CMS. WordPress — це квінтесенція системи, яка може робити все добре. Інтерфейс є зручним для користувача, і існує величезна кількість плагінів, які допоможуть вам легко додати функціональність до свого сайту. Плагін WooCommerce, який перетворює сайт WordPress на сайт електронної комерції, використовується для 22% із 1 мільйона найкращих веб-сайтів електронної комерції у всьому світі.
Ось короткий огляд кількох надзвичайно популярних плагінів WordPress:
- Yoast – для пошукової оптимізації
- NextGEN – для галерей зображень
- Gravity Forms – додає пошук потенційних клієнтів на ваш сайт
- Jet Pack – допомагає збільшити трафік веб-сайту, час завантаження веб-сайту, додаючи високий рівень захисту від хакерів.
WordPress широко відомий своєю простотою використання. Ви можете додавати сторінки, зображення, дописи в блогах і багато іншого без жорсткого кодування. Важко знайти функцію, яку неможливо виконати за допомогою плагіна WordPress. Це не означає, що WordPress призначений лише для простих веб-сайтів. Завдяки кваліфікованим розробникам та досвідченій команді WordPress ця платформа може достойно конкурувати серед платформ для сайтів.
Можливо, найважливішою причиною вибору WordPress є те, що він нікуди не дінеться. Це єдина веб-платформа, яка має найбільшу підтримку розробників. Зараз значна кількість людей пишуть нові плагіни та вдосконалюють уже наявні плагіни. Можуть існувати інші платформи, які можуть перевершувати WordPress у певних сферах, але жодна з них не пропонує повної функціональності та простоти у використанні. У більшості випадків WordPress є найкращим вибором.
Drupal
Drupal — це масштабна платформа веб-сайтів. Це дещо схоже на WordPress у тому сенсі, що обидві вони є системами керування вмістом (CMS), які дозволяють користувачам керувати вмістом свого веб-сайту, відображаючи його чітко, логічно.
Однією з переваг Drupal перед іншими платформами CMS, такими як WordPress, є його багатомовна функціональність. Якщо ви шукаєте веб-сайт із вмістом кількома мовами, Drupal може бути для вас. WordPress дійсно пропонує плагіни, які можуть досягти цього, але Drupal закладає їх у своє ядро.
Однією з речей, за яку хвалять Drupal, є його безпека. Багато великомасштабних операцій, що вимагають високого рівня безпеки, керуються через Drupal. Найвідомішим із них може бути nasa.gov. Drupal може бути досить складним для недосвідчених розробників веб-сайтів.
Якщо ви обираєте Drupal, вам потрібно буде принаймні трохи працювати з HTML і PHP, оскільки ця платформа більше орієнтована на розробника.
3. Magento
Magento — це високопродуктивне та масштабоване рішення для веб-сайтів електронної комерції або великомасштабного онлайн-бізнесу. Magento пропонує універсальність, розширені функції оптимізації пошукових систем, відстеження продуктів і продажів у реальному часі в поєднанні з можливістю зв’язку зі сторонніми постачальниками для підтримки відносин і збільшення продажів.
Magento є дружнім до мобільних пристроїв для користувачів планшетів і смартфонів і містить корисні функції для електронних продавців і онлайн-клієнтів, такі як цифрові купони та рекламні акції.
Якщо ви прагнете мати масштабну електронну комерцію, Magento може бути платформою для вас. Усі інші платформи в цьому списку пропонують функції електронної комерції, але Magento зосереджує свої зусилля саме на розвитку електронній комерції.
4. Joomla
Joomla — ще одна платформа веб-сайтів CMS. Joomla, запущена в 2005 році, вважається складнішою у використанні, ніж WordPress, але простішою, ніж Drupal. Вам потрібно розуміти HTML і PHP, але інформаційна панель більш зручна, ніж Drupal. Основним використанням Joomla є електронна комерція, а також сайти соціальних мереж. Joomla також надається перевага перед WordPress для більш масштабних операцій.
Однією з переваг Joomla над іншими платформами CMS є можливість використовувати кілька шаблонів або тем для різних частин вмісту. Він забезпечує більшу гнучкість, ніж, наприклад, WordPress.
5. Weebly
Weebly підходить більше для починаючих розробників. Конструктор із функцією перетягування, який є дуже зручним і не потребує досвіду програмування. Те, що ви отримуєте легко, забирає можливості тонкого налаштування. Weebly був придбаний компанією Square і розробляє свої пропозиції для електронної комерції, але вони ще не досягли рівня інших платформ.
Якщо ви прагнете швидко створити веб-сайт самостійно без зайвих зусиль і потреби працювати з розробником, Weebly може вам підійти. Якщо ви прагнете розширити свій бізнес і/або при цьому зберегти індивідуальність та неповторність бренду, цей варіант не підходить.