pbb-man

Веб дизайн. З чого почати роботу

У цій статті йдеться про ази кар’єри веб-дизайнера. Ви дізнаєтеся, які навички необхідні, щоб розпочати цю справу, де шукати замовників, як формувати розцінки на свої послуги і так далі. Якщо хочете дізнатися, з чого почати свій шлях веб-дизайнера, ось кілька порад.

Базові знання

На перших етапах важливо хоча б непряме розуміння основних речей в сфері веб-дизайну. Прочитайте кілька книг по цьому напряму, підпишіться на цікаві розсилки на тематичних сайтах, ну і, звичайно ж, ознайомтеся з іншими пізнавальними статтями на цьому сайті.
В ідеалі потрібно пройти покроковий відеокурс по веб-дизайну, щоб кардинально змінити рівень знань в цій сфері і в кілька разів збільшити швидкість подальшого професійного зростання. Після того як ви освоїли основи даної тематики, можна переходити до вивчення конкретних питань.
Знаходьте в інтернеті інформацію по деталях, які вас турбують, і скрупульозно їх опрацьовуйте. Постійно прагніть до отримання нових знань. Кожна нова мікро-фішка позитивно вплине на подальші роботи. Не знаєте з чого почати вивчення, щоб стати веб дизайнером? Приділіть на перших етапах увагу принципам і основам цієї справи (HTML5, CSS3 і т. д.).

Програми для освоєння

Часто люди, які не знають, з чого почати вивчення веб-дизайну, хапаються за все відразу. Не варто цього робити. Не завантажуйте всі графічні редактори, про існування яких ви знаєте. Для створення нормальних дизайнерських робіт спочатку буде досить однієї програми – Photoshop. Постійно удосконалюйтеся в цьому графічному редакторі, і буде вам щастя.
Photoshop – неабияка програма, і доведеться витратити пристойну кількість часу на її вивчення.

Приблизний час навчання

Час навчання, яке буде потрібно, щоб стати майстром веб-дизайну, залежить виключно від вашої завзятості, прагнення і бажання. Раджу не перестаратися з навчанням і не змушувати себе насильно зубрити щось, інакше швидко набридне. Професійне зростання буде відбуватися тільки з щирим прагненням до того, що ви робите.
Вивчайте нову інформацію, пробуйте, знову шукайте, знову пробуйте і через півроку у вас сформуються хороші дизайнерські навички, які принесуть в кінцевому підсумку непоганий дохід.

Старт практики

Вам уже не терпиться зареєструватися на найбільшому спеціалізованому ресурсі пошуку роботи в Україні, і залишити там резюме веб-дизайнера. Ще зарано. Після того як ви засвоїли, з чого почати, щоб стати веб-дизайнером, і скільки на це потрібно часу, можна приступати до практики. Рекомендую в якості перших робіт спробувати копіювання будь-яких сайтів, які вам подобаються.
Прагніть з самого початку виконувати поставлене завдання якісно, ​​нехай, і не дуже швидко. Збільшення швидкості і продуктивності з часом прийде, а от випуск другосортного продукту може стати звичкою, від якої позбутися буде набагато складніше.

Базові інструменти для старту заробітку

Спочатку варто визначитися з тим, як ви будете отримувати гроші від замовників. Це можуть бути особисті зустрічі, оплата на банківську карту, WebMoney і т. д. Запишіть десь в телефоні або на комп’ютері номери гаманців, рахунків, щоб потім в будь-який час можна було скинути дані клієнту і не змушувати його чекати.
Також одним з найважливіших інструментів залучення клієнтів для веб-дизайнера вважається його портфоліо. Якщо у вас ще не було замовлень, то виконайте якісно тестову роботу для себе. Потім розмістіть її в портфоліо і показуйте клієнтам, поки не буде інших реалізованих проектів.

Формування розцінок

Заздалегідь визначтеся, хто ваша цільова аудиторія, і проекти яких масштабів збираєтеся виконувати. Якщо на старті збираєтеся братися за все підряд, тоді хоча б намітьте орієнтовні ціни, щоб щось відповідати клієнту на питання про вартість замовлення. Для цього треба зайти на сайти конкурентів і вивчити їх прайс.
Не рекомендується використовувати стратегію штучного заниження ціни. Часом це йде не в плюс, а, навпаки, в мінус, оскільки при занадто низькій вартості замовник явно засумнівається у вашій компетентності.

Де взяти перші замовлення?

Для початку викладіть оголошення на кількох популярних біржах для фрілансерів. Вони повинні супроводжуватися якісним портфоліо, розцінками і розповіддю про свій досвід і можливості. Як правило, після подібної процедури перше замовлення не змусить себе довго чекати. Однак якщо опис слабенький або портфоліо сире, то вигравати будуть більш досвідчені фрілансери, які вже набрали певний рейтинг на біржі.
Рекомендую паралельно викласти оголошення на безкоштовні дошки оголошень, різні форуми, присвячені веб-дизайну або суміжних тематиками (SEO, маркетинг і т. п.). Додаткову довіру серед замовників викличе наявність власного сайту, тому він також не буде зайвим.

Спілкування з клієнтами

Як тільки з вами зв’яжеться перший замовник, не впадайте в паніку і не біжіть до сусіда за чаркою. Спокійно візьміть трубку і вислухайте, чого хоче людина. Дізнайтеся, які приклади робіт йому подобаються, і уточніть терміни виконання завдання. Беріть замовлення, якщо можете його реалізувати, і вперед творити.
Рекомендую виписати всі питання, які ставив клієнт, на листочок і обдумати грунтовні відповіді на них, тому що ймовірність 99,9%, що при першому дзвінку ваша розмова з клієнтом була далеко не найкраща. Подібна дія допоможе сформувати базу фраз, якою ви будете користуватися при подальшому спілкуванні з замовниками.

Виконання замовлення

Схема роботи більшості дизайнерів виглядає приблизно однаково. Спочатку клієнт дає технічне завдання. Потім протягом обумовленого часу проект виконується дизайнером і готовий результат надається у вигляді макету. Якщо замовник затверджує роботу, то починається верстка.
Заздалегідь обміркуйте систему оплати (50% до 50%, після або часткова / повна передоплата). Тут вже вирішуйте самі для себе, на свій страх і ризик. Якщо не візьмете передоплату, будьте готові до «завтра оплачу», яке може не наступити. Про поведінку несумлінних замовників більше читайте тут.

Подальший розвиток

Після формування базових навичок веб-дизайну і виконання кількох успішних робіт не зупиняйтеся і поступово розширюйте свій технічний арсенал. Вивчайте нові фішки і стежте за тенденціями. Пам’ятайте, що ваш дохід повинен збільшуватися не від кількості виконаних замовлень, а від зростання масштабу проектів. Краще зробити один проект в місяць, але за 50 000 грн, ніж 5 замовлень по 10 тис.

Сподіваюся стаття вам була корисна. А скільки насправді коштує сайт, який потрібний замовнику, читайте тут.

Contact

Готові замовляти?

Якщо все, написане на сайті, викликало у вас довіру, зв’яжіться з нами будь-яким зручним для вас способом.

  • PBB design. м. Львів
    вул. Стрийська 202
  • Телефонуйте
    +38 067 603 6631
  • Години роботи
    Пн - пт: 10.00 - 18.00
© Copyright 2009 – 2024. PBB DESIGN. Веб розробка Львів
Contact
Call Now Button