У веб-дизайні завжди будуть присутніми аспекти, без яких важко уявити сайтобудування – зручна навігація, безпека даних і швидке завантаження мають бути реалізовані на веб-сайті. Однак ви можете зробити свій сайт кращим, знаючи та впроваджуючи тренди веб дизайну, які передбачають на 2023 рік.
Час завантаження сайту залишається в пріоритеті
Одним із найважливіших стандартів веб-дизайну є надшвидке завантаження. Швидкий час завантаження був важливим фактором UX і SEO впродовж багатьох років, і він продовжує залишатися головним пріоритетом для ресурсів, які хочуть отримати високий рейтинг і краще конверсувати.
Дослідження показують, що більше половини користувачів очікують, що веб-сайт завантажуватиметься швидко та не більше двох секунд після натискання посилання. Якщо завантаження вашого сайту займає більше трьох секунд, ваші відвідувачі, швидше за все, підуть, і навряд чи вони повернуться знову! Час завантаження веб-сайту є стандартним показником, на який ми звертаємо увагу, щоб забезпечити хорошу взаємодію з користувачем.
Анімовані курсори
Ще один цікавий спосіб налаштувати взаємодію користувача з вашим сайтом — створити спосіб взаємодії з веб-елементами, зокрема курсором! Ця тенденція веб-дизайну 2023 року захоплює користувачів своєю несподіваною тонкістю. Змінюючи форму курсору або реалізовуючи анімацію, що запускається курсором, відвідувачі можуть розважатися, взаємодіючи з різними способами прокручування або командами під час натискання.
Відкладене завантаження вмісту
Веб-сайти з великою кількістю графічних елементів і сторонніми інтеграціями можуть уповільнювати роботу. На щастя, існує багато різних способів розробки розумних веб-сайтів, які завантажують лише той вміст, який ви бачите та потрібен.
Відкладене завантаження та нескінченна прокрутка не є абсолютно новими технологіями. Найкращі соціальні мережі роками використовують це, особливо коли йдеться про нескінченне прокручування. Цей підхід також популярний на лендінг (односторінкових) сайтах.
Lazy Load гарантує, що веб-браузер (наприклад, Google Chrome, Safari та Firefox) завантажуватиме лише той вміст, який ви бачите на екрані, не витрачаючи цінні ресурси сервера та час на завантаження закадрового вмісту, який, можливо, ніколи не побачите. Багато відвідувачів сайту ніколи не досягають нижньої частини веб-сторінки. То навіщо завантажувати цей вміст і збільшувати час завантаження сайту? Кращий підхід – завантажувати вміст, коли користувачі починають прокручувати сторінку вниз і наближатися до неї.
Чат-боти
Чат-боти — це ще одна функція, яка була популярною впродовж кількох років і залишатиметься актуальною у 2023 році. Оскільки штучний інтелект і машинне навчання продовжують вдосконалюватися, ми очікуємо, що чат-боти стануть нормою для простих запитів на обслуговування клієнтів і «особистих покупок».
Наприклад, якщо клієнт відвідує ваш веб-сайт, шукаючи підтримки ПЗ телефону, і чат-бот дізнається, що для нього є доступне безкоштовне оновлення софту телефону. Чат-бот може повідомити відвідувача про оновлення. Це може призвести до позитивного досвіду для нього та заощадити компанії витрати на підтримку клієнтів, пов’язані з розмовою з живою людиною.
Голосовий інтерфейс
Спосіб доступу до інформації змінюється – замість того, щоб вводити текст у Google, ми тепер ставимо запитання чи висуваємо вимогу. Це означає, що веб-дизайн пристосовується до поширеності голосових чат-ботів і віртуальних помічників. Хоча голосовий інтерфейс не є звичним явищем для більшості веб-сайтів, ця нова тенденція нікуди не подінеться в осяжному майбутньому.
Ми можемо очікувати, що все більше веб-сайтів інтегрують голосовий пошук як варіант традиційного текстового пошуку.
Інклюзивність і доступність
Інклюзивність і доступність – це більше, ніж тенденція, зростає потреба у веб-дизайні враховувати потреби людей з обмеженими можливостями. Наявність сайту, на якому кожен відвідувач може переміщатися та з яким може взаємодіяти, — це більше, ніж просто частина якісного обслуговування клієнтів і надання чудового досвіду. Це може збільшити конверсію, підвищити ваше SEO та допомогти вам охопити більшу аудиторію.
Елементи, які покращують доступність, включають:
- Створення сильного колірного контрасту між текстом і фоном;
- Додавання індикаторів фокусу, таких як прямокутний контур, який відображається навколо посилань під час використання навігації з клавіатури;
- Використання міток і інструкцій із полями форми, а не текстом-заповнювачем із низьким контекстом;
- Використання функціональних тегів alt для зображень (що також підвищує SEO!).
Інтерактивність
Додавання інтерактивних розділів на ваш веб-сайт – це чудовий спосіб заохотити відвідувачів взаємодіяти з вашим веб-сайтом і дізнатися більше про нього.
Припустімо, що ви ріелтор і додали на свій сайт іпотечний калькулятор. Ви пропонуєте відвідувачам цінний функціонал, а також дізнаєтесь про них більше на основі даних, які вводяться у ваш калькулятор.
Приклади інтерактивного маркетингу включають:
- Оцінки, як вікторини
- Опитування
- Калькулятори
- Конкурси.
Віртуальна реальність
Досвід віртуальної реальності на веб-сайтах продовжить збільшуватися протягом наступних років. Подумайте про такі сайти, як Airbnb, які дозволяють ознайомитися з орендованим житлом перед тим, як забронювати. Або здатність IKEA продемонструвати, як виглядатиме диван у вашій кімнаті.
Віртуальна реальність може бути потужним інструментом для веб-сайту, який надає відвідувачам корисний, значущий вміст таким чином, щоб вони могли приймати рішення про покупку.
Мікровзаємодії
На сайті мікровзаємодії — це невеликі анімації, які пропонують тонкий зворотній зв’язок користувачам. Однією з найбільш часто використовуваних мікровзаємодій є те, що посилання змінює колір, коли користувач наводить на нього мишу. З акцентом на мікровзаємодії цьому досвіду можна приділити більше уваги, щоб виділитися. Уявіть градієнт, який повільно змінює відтінки, коли ви прокручуєте сторінку вниз, або колір, що вибухає з вашої миші після того, як ви клацаєте елемент.
Приклад тенденцій веб-дизайну: мікровзаємодії
Мікроанімація
Як ви могли здогадатися з назви, мікроанімація — це коротка анімація. Але в цьому випадку мікро не означає незначна. Мікроанімація надзвичайно корисна, коли йдеться про досвід користувачів під час їх взаємодії з вашим веб-сайтом. Вони також можуть додати елемент гри на ваш сайт.
Мікроанімація вже популярна впродовж кількох років, але в 2023 році мова піде про її органічне використання. Однією з останніх тенденцій веб-дизайну для сайтів електронної комерції є використання мікроанімації для покращення взаємодії з користувачем і надання покупцям більш динамічного бачення своїх продуктів. Цей магазин одягу для йоги використовує мікроанімацію, щоб показати покупцям, як їхній одяг підходить і виглядає на реальних людях.
Зручна мобільна навігація
Адаптивного дизайну вже недостатньо. Ваш веб-сайт має добре працювати та бути зручним для користувачів на всіх мобільних пристроях – незалежно від розміру! Але в 2023 році веб-дизайн і надалі зосереджуватиметься на створенні сайтів, «зручних для пальця». Що саме означає «зручність для великого пальця»?
Ми говоримо про те, як ми використовуємо наші телефони. Якщо ви зараз читаєте це на своєму телефоні, подивіться, як ви його тримаєте. Ваші пальці, ймовірно, обгорнуті навколо задньої панелі телефону (або навколо ручки телефону), залишаючи великий палець виконувати всю роботу. Саме так більшість із нас використовує свої смартфони, і тому навігація, зручна для великого пальця, є важливою. Розміщення навігаційної панелі, меню та навіть кнопок контактів у місці, до якого може дістати великий палець (у центрі екрана), робить ваш сайт зручнішим у використанні та покращує ваш UX у десять разів.
Розумне відео
Відео вже давно рекламується як обов’язковий атрибут для сайтів. Люди люблять відео! Відео захоплює! Це найефективніший інструмент онлайн-маркетингу!
Хоча відео чудове, його потрібно продумати. Ось що таке розумне відео: відео з ціллю та сенсом. Минули ті часи, коли вставляли відео YouTube на свій сайт, щоб мати його. Одне добре продумане якісне відео краще дюжини хаотично зібраних.
Ілюстрації на замовлення
Ілюстрації допомагають оживити імідж вашої компанії. Очікується, що користувацькі ілюстрації будуть в тренді, оскільки стокова графіка відходить на другий план.
Заголовки на всю сторінку
Очікується, що заголовки на всю сторінку стануть популярними у веб-дизайні в 2023 році. Загальний підхід включає розміщення важливого тексту або кнопок із закликом до дії ліворуч від заголовка та використання привабливої графіки праворуч. Це пов’язано з тим, що відвідувачі зазвичай приділяють більшу увагу верхній лівій частині вашої сторінки.
Темний фон
Веб-дизайн з темним фоном виконує кілька різних функцій. З практичної точки зору, вони допомагають зменшити напругу очей, що хвилює багатьох, оскільки ми проводимо все більше часу, дивлячись на екрани. З естетичного боку темний режим легко створює ультрасучасний вигляд вашого веб-сайту, надаючи вам можливість висвітлювати інші елементи дизайну, просто затемнюючи елементи, які його оточують.
Білий простір
Використання білого простору полягає в тому, щоб дати вмісту простір для дихання, а не намагатися викласти на екран якомога більше інформації. Відвідувачі вашого веб-сайту почуваються більш спокійно, вміст краще виділяється, а читабельність покращується.
Білий простір — це просто термін, який позначає відстань, яку ми задаємо між елементами. Він не обов’язково повинен бути білим, якщо область порожня. Ось чому його також називають «негативним простором».
Візуалізація даних
Візуалізація даних у привабливий спосіб – це не тривіальна робота. Але вона того варта, оскільки використання візуалізації даних базується на факті, що люди є візуальними істотами. Візуалізація даних (графіки, інтерактивні карти…) створює зображення з ваших даних, які зацікавлять читача та викликають у нього бажання дізнатися більше. Інфографіка є одними з найпопулярніших способів оживлення даних.
Поєднання фотографій із графічними елементами
Можливо, ви помітили накладання графіки на зображеннях у своїй стрічці соціальних мереж. Ця техніка змішування привносить рівень креативності у типове зображення. Тенденція також поширюється на веб-сайтах. Поєднання фотографії з графікою може посилити бренд та створити привабливий фірмовий стиль вашої компанії та зацікавити відвідувачів сайту вашим вмістом.
Інтерактивний та статичний 3D-контент
Завдяки розвитку веб-технологій і веб-дизайнерам, які прагнуть виділятися на тлі звичайної веб-сторінки, 3D-елементи, з якими користувачі можуть взаємодіяти, використовуються все частіше. Результати можуть бути приголомшливими.
Пропозиція від партнерів
Не завжди потрібно навчатися роками, щоб створювати функціональні онлайн-проекти. Аби економити час ви завжди можете звернутися за допомогою до TemplateMonster діджитал маркетплейс. Це популярний ресурс, за допомогою якого ви можете самостійно створити сайт. Там ви знайдете шаблони сайтів, включаючи WordPress теми, шаблони сайтів HTML безкоштовно, плагіни, графіку та багато інших цифрових продуктів. А наш промокод “pbblviv” дарує вам 5% знижку на увесь асортимент TemplateMonster.