pbb-man

Сайт на WordPress

У статті ми поговоримо про найпопулярнішою на сьогоднішній день системі управління контентом – WordPress. Ми відповімо на наступні питання:

  • Чи просто зробити сайт на Вордпрес, як багато хто стверджує?
  • Чи можна створити ефективний веб-сайт на цій CMS абсолютно безкоштовно?
  • Які плагіни необхідно використовувати, якщо ваш ресурс працює на CMS WordPress?
  • Чи підходить дана CMS для створення сайту-візитки?

Одразу попереджаємо: тут будуть інструкції та поради для новачків у веб-розробці, для тих, хто думає про створення свого сайту, але поки не впевнений, яке саме рішення вибрати для свого завдання і як його реалізувати максимально швидко.

Створення сайту на WordPress: основні тонкощі

Чи просто зробити сайт на Вордпрес, як багато хто стверджує? Створити простенький сайт можна за пів години.
Цей сайт буде з …

  • Дизайном. Стандартним і примітивним. Але все ж.
  • Базою даних для зберігання текстів та іншої інформації.
  • Адміністративною панеллю. Тобто сайт, створений за 20 хвилин, можна було редагувати: міняти теми, додавати нові сторінки і пости, встановлювати плагіни і т.д.
  • Безпечним протоколом HTTPS.

У будь-якому випадку, створення сайту на WordPress з нуля (без хостингу і зареєстрованого домену) має зайняти не більше 3 годин. Навіть якщо ви не розробник і не плануєте ним стати.

Як зробити сайт на WordPress: максимально проста і коротка інструкція

  • Спочатку треба додати новий сайт на хостинг, який ви вибрали. Перед цим необхідно зареєструвати домен для нового сайту.
  • Якщо хостинг дозволяє (а 90% сучасних хостингів дозволяють), можна і потрібно підключити до домену безкоштовний протокол HTTPS Let’s Encrypt. Зазвичай для цього достатньо натиснути одну кнопку або відзначити одну галочку. Зараз ми не згадуємо платні протоколи HTTPS, тому що стаття, як вже було сказано, для новачків, яким потрібен простий сайт без зайвого функціоналу. Для таких сайтів досить безкоштовного Let’s Encrypt.
  • Потім потрібно створити базу даних. Необхідно вибрати пункт «Бази даних», а потім натиснути на кнопку «Створити базу даних». Важливо! Назва бази даних, ім’я користувача і пароль потрібно скопіювати в окремий файл і зберегти в надійному місці. Ця інформація дуже скоро вам знадобиться!
  • Тепер треба завантажити свіжу версію WordPress. Ви завжди можете її знайти за посиланням: https://wordpress.org/download/.
  • Після цього треба завантажити файли з архіву на хостинг. Краще це зробити за допомогою FTP (на хостингу повинна бути детальна інструкція), але можна і за допомогою можливостей адмінпанелі хостингу. Важливо! Завантажувати треба тільки файли CMS. З офіційного сайту WordPress ви скачаєте архів. Його потрібно розпакувати в папку. Не варто переміщати на хостинг всю папку. Тільки її вміст: папка з назвою wp-admin, папка з назвою wp-content, папка з назвою wp-includes і файли з розширенням .php, .txt і .html. Розібратися з FTP, завантаженням файлів на хостинг і практичними будь-якими іншими завданнями, про які ми вже сказали і ще будемо говорити в статті, допоможе техпідтримка хостингу. Задавайте питання в чаті або пишіть на email. Не бійтеся. Там звикли детально відповідати на найелементарніші питання. Якщо відповідей немає, ще раз подумайте, чи правильно ви вибрали хостинг.
  • На цьому етапі вам треба в рядку браузера набрати посилання виду https://site.com, де site.com – адреса вашого сайту. Вибрати мову сайту, в наступному вікні ввести назву бази даних, ім’я користувача і пароль. Зверніть увагу на пункт «Префікс таблиць». Бажано вказати унікальний префікс. Така нехитра процедура повинна збільшити безпеку вашого ресурсу (вберегти від так званих SQL-ін’єкцій). Також хочемо сказати про пункт «Сервер бази даних». У 99% випадків там нічого не треба міняти. Залишайте напис localhost і натискайте кнопку «Відправити».
  • На даному етапі потрібно вписати назву сайту, ім’я користувача, пароль і робочий Email. Тут написано, що можна не переживати, адже всі налаштування можна змінити. Проте, якщо ви створюєте сайт на Вордпресі перший раз, ми настійно рекомендуємо поставитися дуже акуратно до заповнення всіх полів. Особливо важливо використовувати надійний діючий Email і зберегти в безпечному місці пароль. Краще відразу придумати свій пароль. Якщо залишити той, що згенерував WP, доведеться його завжди копіювати з текстового документа. Запам’ятати комбінацію цифр і символів, які пропонує Водпресс, нереально. Бажано також підібрати унікальне ім’я користувача. Це теж відіграє невелику роль в підвищенні безпеки сайту. Чим банальніше ім’я (на кшталт Admin), тим простіше отримати доступ до адмін-панелі зловмисникам.
  • Все! У вас є повністю функціональний сайт. Просто зараз ви можете додати сторінку «Про нас» і сторінку з красивим описом своїх послуг і почати працювати з ним.

Можливо, людині, який ніколи не мав справу з сайтами, наша інструкція здасться складною. Можливо, доведеться звертатися кілька разів в техпідтримку хостингу. Можливо, не все вийде з першого разу. Все одно у вас буде власний сайт, не дивлячись на те, що:

  • Ви ніколи не вивчали програмування.
  • Ви ніколи не займалися дизайном.
  • У вас немає тисячі (і навіть сотні) доларів, щоб заплатити команді розробників.

Ложка дьогтю у бочці меду

Ми згодні з тим, що сайт на WordPress можна зробити максимально просто і швидко. Але чи буде це швидке і просте рішення ефективним? Чи буде воно залучати клієнтів в ваш бізнес? В цьому ми не впевнені.
Щоб сайт почав продавати, потрібні додаткові налаштування, потрібно вкладати час і гроші. Про це поговоримо нижче.

Чи можна створити ефективний веб-сайт на WordPress абсолютно безкоштовно?

Поняття ефективності у всіх різні. Ймовірно, когось влаштує ресурс, який виглядає як візитна карточка. Головне, щоб була назва вашої компанії і найнеобхідніша інформація про ваші послуги (товари).
Але особисто ми вважаємо, що для 90% компаній (навіть найменших) недостатньо можливостей стандартних тем зі стандартними настройками.
Як можна поліпшити ситуацію? Є 2 простих варіанти:

  • Поміняти настройки стандартної теми. Іноді можна лише замінити картинку в хедері (шапці) сайту, щоб ресурс повністю змінився.
  • Поміняти тему. Це можна зробити прямо з адмінки WordPress. З офіційної директорії WP ви можете завантажити тисячі різних тем абсолютно безкоштовно.

Всі вони пройшли спеціальну перевірку, тому не містять шкідливого коду, відносно швидко вантажаться і налаштовуються, багато хто з них ще й постійно поліпшуються і оновлюються. Встановити нову тему з адмінки можна в кілька кліків.
Вибирати тему (або шаблон) WordPress можна не тільки з офіційних безкоштовних варіантів. У Мережі можна знайти повно сайтів, де розробники продають оптимізовані теми з приємним дизайном і гнучкими настройками. Один з таких сайтів (який вже багато років користується гарною репутацією) – themeforest.net.
Відзначимо, що платні теми, як правило, перевершують безкоштовні.

  • У них більш продумана мобільна версія.
  • Більш сучасний дизайн.
  • Більше варіантів. І вони зрозуміліші.

Серед них частіше можна знайти рішення, яке потрібно саме вам. Наприклад, у вас клінінгова компанія. Начебто не найпоширеніший бізнес. Тим не менш, ви можете знайти сотні гарних тем, створених спеціально для ресурсів клінінгових компаній. Середня ціна якісного шаблону близько 50 $.

Як вибрати платний шаблон (тему) для сайту WordPress?

Створення та продаж тем на WP – великий і серйозний бізнес. Він розвивається не перший рік. Жорстка конкуренція між розробниками змушує їх пропонувати дійсно хороший продукт за реально мінімальною ціною. Більш того: в 2018 році розробники не тільки намагаються створити якісну тему, але і вкладають ресурси в її просування.
Тому при виборі шаблону на WordPress ви можете подивитися:

  • Реальні відгуки користувачів. Хороші теми набирають десятки тисяч відгуків. Таке неможливо підробити.
  • Відгуки розробників на питання, зауваження, скарги та пропозиції покупців тем. При покупці шаблону у серйозних розробників ви також купуєте кілька місяців (зазвичай півроку) техпідтримки. Прочитавши коментарі власників теми і відповіді на них, ви можете зрозуміти, наскільки добре і швидко працює обіцяна підтримка.
  • З якою версією WordPress працює тема.
  • Під які браузери оптимізована тема. Професійні розробники оптимізують шаблон не тільки під найсвіжіші версії браузерів, але і під більш ранні.
  • З якими плагінами сумісний шаблон.
  • Багато інших деталей.

Вивчайте всю цю інформацію. Вибирайте рішення з найбільшою кількістю позитивних відгуків і потрібними вам можливостями. Обов’язково протестуйте тему перед покупкою.
Також не буде зайвим перевірити шаблон на застарілий і шкідливий код за допомогою безкоштовного плагіна Theme Check.
Про інші корисні плагини піде мова нижче.

Висновки: наскільки сайт на WordPress є безкоштовним рішенням?

Ви можете не погодитися, але ми вважаємо, що для створення ефективного переконливого представництва в інтернеті, недостатньо безкоштовних можливостей CMS WordPress. Простий сайт, створений за 20 хвилин, не продаватиме. Його можна налаштувати, але навряд чи вийде це зробити самостійно, без залучення фахівця за гроші. Також можна купити гарне зручне рішення для перетворення стандартного непоказного ресурсу в елегантний сайт.

Які плагіни необхідно використовувати, якщо ваш ресурс працює на CMS WordPress?

Тут ми згадаємо лише деякі. Плагінів для даної CMS створено дуже багато – десятки тисяч.

All in One SEO Pack

Доповнення, яке дозволяє прописувати мета-теги, закривати сторінки від індексації і налаштовувати канонічні URL. Кращий безкоштовний SEO-плагін для невеликого сайту. У безкоштовної версії можна прописувати мета-теги для категорій. Тому якщо у вас інтернет-магазин з великою кількістю категорій, потрібно вкладати в платну версію All in One SEO Pack.

Akismet

Плагін для фільтрації спамних коментарів. Можна використовувати безкоштовно, якщо у вас некомерційний блог.

Contact Form 7

Плагін для створення форми зворотного зв’язку, який вже встановлений більш ніж у 5 мільйонів користувачів WP. Постійно оновлюється і має рейтинг 4 з половиною зірок з 5.

Google XML Sitemaps

Плагін для постійної генерації карти сайту. Не рекомендуємо його використовувати, якщо ви рідко або взагалі не оновлюєте контент. Простіше створити сайт, наповнити його необхідними текстами, згенерувати карту сайту за допомогою спеціального безкоштовного онлайн-сервісу і скопіювати її в корінь сайту. Якщо ж ви плануєте постійно оновлювати / змінювати контент на сайті, обов’язково встановлюйте безкоштовний Google XML Sitemaps.

WooCommerce

Плагін для створення інтернет-магазинів на WordPress. На початку 2018 року ним користуються понад 3 млн людей. Рішення доступне різними мовами.

W3 Total Cache

Безкоштовний плагін, який повинен прискорювати завантаження вашого ресурсу. Розробники обіцяють прискорення роботи сайту на WP в 10 разів. Але тільки якщо плагін правильно і повністю налаштований. Не радимо використовувати його, якщо на вашому сайті відносно невелика відвідуваність (до декількох сотень людей). Якісь поліпшення ви навряд чи помітите, але можливі проблеми з відображенням контенту і деякими функціями. Плагін ефективний, але він сумісний не з усіма темами, і його робота залежить від вашого хостингу.

Сайт-візитка на WordPress: За і Проти

З одного боку, для сайту на CMS WordPress завжди потрібна база даних і ресурси веб-сервера. Це зайві витрати і складності. Навіщо вони потрібні, якщо у невеликої інтернет-візитки все одно маленька відвідуваність і її не треба постійно оновлювати?
Чи згодні. Якщо розробити сайт-візитку, наприклад, на чистому HTML, не буде потрібно база даних і багато ресурсів. Та й місця такий сайт на хостингу буде займати менше, ніж рішення на WordPress.
Ось тільки щоб внести мінімальні зміни в цей веб-сайт, доведеться вивчати основи верстки. Або платити тому, хто знає, як правити сайт на HTML. Більш того: сьогодні сайт-візитка на WP буде коштувати дешевше, ніж ресурс на чистому HTML.
З Вордпрес таких проблем не виникне. Потрібно змінити адресу компанії або ім’я її керівника? А може треба додати сторінку з описом нової послуги? Легко! Треба натиснути всього кілька кнопок, щоб отримати можливість правити текст в редакторі схожому на Word.
Потрібен простий сайт-візитка? Ми радимо вчинити так, як зробила Beyonce, – розробити (або замовити розробку) сайт на WordPress.

Сайт на WordPress в 2018 році: повторюємо основні моменти

Коли пишеться ця стаття (кінець 2018 роки) 29% всіх сайтів в світі працюють на безкоштовному WordPress. Серед них є крихітні невідомі блоги і величезні портали, які приносять своїм власникам мільйони і мільйони доларів.
У таких вражаючих результатів є серйозні причини:

  • WordPress не тільки просто встановлювати, але і наповнювати контентом. Розібратися в адмінці даної CMS не складніше, ніж освоїти текстовий редактор Microsoft Word.
  • CMS постійно оновлюється і покращується.
  • Для Вордпрес створено тисячі безкоштовних тем і плагінів.
  • Сотні тисяч ентузіастів в усьому світі в різних онлайн-спільнотах і на форумах допоможуть власнику сайту на WP реалізувати практично будь-яку задумку в сфері веб-розробок.

Все ж варто пам’ятати про те, що найпростіші і безкоштовні рішення на WordPress не завжди можуть принести користь вашому бізнесу.
Пожвавити дизайн, підвищити функціонал і безпеку ресурсу на WP, створити якісний сайт на WordPress, який буде працювати на вас, можна за допомогою професійних розробників.

Якщо ви вирішили максимально заощадити при створенні сайту на WP, не соромтеся звертатися до техпідтримки свого хостингу і обов’язково відразу встановлюйте безпечний протокол HTTPS – це просто, це безкоштовно, і це допоможе зберегти чимало часу в майбутньому.

Contact

Готові замовляти?

Якщо все, написане на сайті, викликало у вас довіру, зв’яжіться з нами будь-яким зручним для вас способом.

  • PBB design. м. Львів
    вул. Стрийська 202
  • Телефонуйте
    +38 067 603 6631
  • Години роботи
    Пн - пт: 10.00 - 18.00
© Copyright 2009 – 2022. PBB DESIGN. Веб розробка Львів
Contact
Call Now Button