pbb-man

«Сайт під ключ» – як не обманутися

Вам потрібен сайт. Ви знаєте, що самі його не зробите. Ви поговорили з друзями, що мають сайт. Але Вам нічого не подобається. Ви набираєте в пошуку в інтернеті словосполучення «сайт під ключ» і отримуєте 1000000 відповідей. Стільки ж при виборі фрази «розробка сайту під ключ». Ви переглядаєте студії та пропозиції окремих осіб з розробки сайтів. Які небезпеки Вас підстерігають?
Не будемо розглядати випадки явного обману або дуже низької кваліфікації виконавців. Зараз це все-таки можна визначити. Розглянемо цілком життєвий варіант.
Ви обрали студію і отримали хороший варіант сайту. Вас все задовольняє, Ви розраховуєтесь і розлучаєтеся. Через деякий час Ви вирішуєте провести оптимізацію сайту і звертаєтеся в іншу студію.
І ось тут все починається … Оптимізатори попросили доступи до панелі управління сайтом. Ви уявлення не маєте, що це таке, з чим його їдять, ніколи в очі не бачили, не знаєте, що існує щось подібне і де їх взяти. Оптимізатори радять звернутися в студію, де займалися розробкою сайту під ключ.
Ви звертаєтеся, а вам їх не дають, пояснюючи, що Ваш сайт на їх хостингу, якщо вони дадуть доступ, то можуть «полетіти» інші сайти. Насправді, все простіше. Розробники сайту зрозуміли, що Ви йдете до інших, а їм не хочеться втрачати клієнта. Оптимізація – тривалий процес, а є ще технічна підтримка. І за все це можна отримати гроші.

Що робити? Звертатися до суду? А в договорі була прописана розробка сайту під ключ і запуск сайту, може, більш детально, із зазначенням розробки веб-дизайну, верстки і ще «чогось там малозрозумілого». Це все виконано. І виконано добре.
Що Ви маєте в результаті? Сайт на сервері у розробника і у нього, відповідно і доступи, домен куплений на його ім’я. А з Вашим сайтом коїться щось зовсім вже незрозуміле, сайт перестає працювати нормально, періодично з’являється повідомлення, що сайт не доступний. Знайте, що користувачі «не люблять» такі сайти, навряд чи Ваш ресурс буде добре ранжуватися.
І Ви НІЧОГО не зможете зробити! Ну хіба що у Вас є хороший програміст, який може завдати неприємностей розробнику. Тільки це вже неоголошена війна, в якій навряд чи у Вас є час і сили брати участь …
Швидше за все, Вам доведеться звернутися в іншу студію і замовляти інший сайт.

Що треба робити, щоб не потрапити в подібну дуже неприємну ситуацію?

 • Сайт повинен розміщуватися лише на обраному Вами сервері. Всі доступи повинні бути у Вас. В обов’язки розробника сайту входить безкоштовне надання відомостей про роботу сайту, способах додавання або зміни матеріалу. Можна передбачити й платні консультації протягом деякого часу після закінчення співпраці.
 • Якщо Ви передбачаєте технічну підтримку сайту розробником (оптимальний варіант, адже хто, як не розробник, знає все про сайті), то складайте окремий договір на техпідтримку. Якщо Ви співпрацю припиняєте, то змініть доступи.
 • Реєструйте доменне ім’я на себе. Навіть якщо Ви нічого не розумієте в цьому. Доступи до панелі управління повинні бути у Вас. Якщо з сайтом хтось працює, Ви доступи дасте. Після закінчення робіт,змініть логін і пароль. Це не проблема, консультації хостинг-провайдера безкоштовні.

Вищеописана ситуація не вигадана. Але все-таки останнім часом на ринку веб-послуг з’являється все більше сумлінних і відповідальних студій. Недобросовісні просто не витримують конкуренції, яка в середовищі веб-розробок дуже висока. Ви не хочете потрапити в подібну ситуацію? Звертайтеся в нашу студію. Ми дамо відповідь на Ваші питання за вказаними на сайті контактними телефонами.

Contact

Готові замовляти?

Якщо все, написане на сайті, викликало у вас довіру, зв’яжіться з нами будь-яким зручним для вас способом.

 • PBB design. м. Львів
  вул. Стрийська 202
 • Телефонуйте
  +38 067 603 6631
 • Години роботи
  Пн - пт: 10.00 - 18.00
© Copyright 2009 – 2022. PBB DESIGN. Веб розробка Львів
Contact
Call Now Button