pbb-man

Білі, сірі та чорні методи розкрутки веб сайтів

Задайте в пошук «Розкрутка сайтів», і Ви обов’язково знайдете компанії або конкретних оптимізаторів, які пообіцяють Вам швидкий результат. Знайдете Ви також інформацію про «особливі» методи, секретні прийоми, які дають швидкий і якісний результат.
І, звичайно ж, фінальний акорд, непомірно висока ціна за такі ефективні послуги.

Давайте розглянемо методи розкрутки більш детально

Розкрутка сайтів спрямована, в першу чергу, на збільшення відвідуваності сайту, залучення цільових користувачів, і як результат – збільшення продажів на вашому сайті. Для цього спочатку аналізують сайт і його цільову аудиторію.
Основна стратегія – орієнтація на аудиторію, а не на пошукових роботів. Адже сайт створюється для людей, товари і послуги теж для людей, і кінцевим користувачем сайту теж є людина.
Тому розкручуючи сайт людський фактор відіграє вирішальну роль. Якщо ігнорувати це правило, рано чи пізно сайт потрапить під фільтр пошукових систем і його вже не буде видно користувачам, тобто вашій аудиторії.
Існують три основні категорії методів розкрутки сайтів – це чорні, сірі і білі методи.

Білими методами прийнято вважати

 • Створення унікального контенту, якісного і корисного в першу чергу користувачам
 • Підбір доменного імені: гарне доменне ім’я має добре запам’ятовуватися, бути коротким і логічним, тобто як-то пов’язаних з тематикою сайту
 • Оптимізація сайту в пошукових системах, з урахуванням вимог і особливостей цих систем
 • Адекватні методи реклами: статті, прес-релізи
 • Реєстрація в білих каталогах, бажано тематичних
 • Розсилання тематичні, але не відвертий спам.

Використання білих методів не дасть такого швидкого підйому в топах пошуковиків, як чорні або сірі. Просування проходить досить повільно. У середньому це займає від 6 місяців до 1-2 років, залежно від наявного бюджету. Але головне – це, звичайно ж, результат.
Завдяки білим методам сайт отримує тематичний трафік, стабільно зростає в рейтингах. У середньому просування сайту білими методами буде коштувати від $500 – $2000 за час основного періоду розкрутки. Надалі потрібно просто підтримувати досягнутий результат. Більше про ціну просування сайту читайте тут.
чорне сео

Чорні методи розкрутки сайтів

Назва методу говорить за себе. Чорні методи розкрутки сайтів – це заборонені методи. Сюди відносяться усіма «обожнюваний» пошуковий та поштовий спам, використання дорвеїв (сайтів-редиректів), невидимий текст на сторінках. Намагаючись змінити результат ранжирування сайту в пошуковій системі, деякі оптимізатори також використовують методи обміну посиланнями, автоматичного обміну посиланнями або могильники посилань. Чорні методи залучають більше людей на сайт, але вони не забезпечують підйом продажів, так як залучена аудиторія не є цільовою.
Простіше кажучи, чорна розкрутка сайту – це пряма дорога до чорного списку. Звичайно, використовуючи такі методи, Ви зможете швидко потрапити в топ пошукових систем, але також швидко Ви вилетите з нього.
Термін розкрутки цими методами складає в середньому тижнів зо три, потім Ваш сайт буде забанений, тобто сайт буде виключений зі списку результатів пошуку. Система або сама визначить, що Ви використовуєте заборонені методи, або Ваші конкуренти про це повідомлять. Але в результаті Ви не тільки не заробите, але й багато втратите, так як вибратися з бана дуже і дуже не просто.
Якщо Ви займаєтеся розкручуванням сайту самостійно, то самі знаєте які методи можна використовувати. Якщо Ви збираєтеся звернутися за послугами в компанію, то поцікавтеся, яким чином вона здійснює розкрутку. Наша компанія використовує тільки білі методи просування і пошукової оптимізації. Ми не обіцяємо швидкого ефекту, оскільки знаємо якими методами він досягається.
До найпоширеніших методів чорної розкрутки також відносять: так звані редиректи-дорвеї, величезна кількість сторінок з ключовими словами, накрутка індексу цитування і «ранжування» (PR), і деякі інші.
Швидкість досягнення необхідного результату і прибутковість роблять чорну розкрутку дуже популярною. Знаючи всі можливі наслідки чорних і білих прийомів, відповідальність повністю лягає на Вас.

Сірі методи розкрутки сайтів

Відповідальність за використання сірих методів лягає повністю на замовника. Не можна сказати, що сірі методи заборонені, але і до легальних методів їх теж віднести не можна. Прикладом такого методу може бути купівля посилань на головних сторінках.
Так, саме покупка.
Зрозуміло, що штучне збільшення кількості посилань – заборонений метод. Але оскільки довести, що посилання куплені досить важко, метод належить до категорії сірих. В ідеалі, посилання з’являються завдяки гарному контенту.
Допустимо у Вас гарний сайт, якісний контент, корисна інформація. У цьому випадку, інші сайти будуть самі ставити посилання на ваш сайт, як авторитетний і корисний ресурс на допомогу користувачам. Але це ідеальний варіант, і вам потрібно гарненько потрудитися, щоб отримати такі посилання.
Чорні та сірі методи приваблюють відвідувачів на сайт, але ці відвідувачі як правило не є цільовою аудиторією. Людина заходить на сайт, бачить, що це не те, що він шукав, і йде. Користі від такого трафіку мало.
Серед сірих методів виділяють:

 • Обмін відвідувачами: система працює таким чином, що на ваш сайт кожні 20-30 хвилин заходять відвідувачі з інших сайтів, а Ви у відповідь заходите на їх сайти. При цьому ніхто не читає сайт і не замовляє ніяких послуг. Це просто штучний метод підняття трафіку. У пошуковій системі за рахунок трафіку Ви також можете піднятися в топі, але знову ж таки, це не цільовий трафік.
 • Практично всі методи штучного підвищення індексу цитування: тільки у випадку явного спаму можна довести, що посилання з’являються не зовсім за призначенням сайту.

Білі методи розкрутки сайтів

Використання білих методів – найоптимальніший варіант, тому що ризик зводиться до мінімуму. Замість того щоб купувати посилання з головних сторінок, можна купити рекламне місце на близькому за тематикою сайті і розмістити там рекламу. Це не тільки дасть Вам необхідну кількість посилань, але забезпечить цільову аудиторію. У результаті Ви зможете підняти рівень продажів з Вашого сайту. Це в принципі і є кінцева мета розкрутки сайту: сайт приносить гроші – значить працює.

Реальний рейтинг сайту

Для того щоб визначити реальний рейтинг сайту радимо, в першу чергу, проаналізувати наповнення сайту. Наскільки корисна інформація пропонується користувачам, чи зручний сайт у користуванні. Після цього порівняйте Ваш аналіз з позиціями сайту в пошукових системах. Так ви отримаєте реальну картинку якими методами розкручується сайт. Незручний і незмістовний сайт не може сам потрапити в топ. Що, на жаль, часто відбувається через використання заборонених методів.

Для того, щоб якісно розкрутити свій сайт, потрібно знати якими методами користуватися, які дадуть позитивний результат, а яких краще уникати, інакше вся виконана робота піде нанівець. Як і в будь-якій справі можна якісно виконувати свою роботу, а можна хитрувати, намагатися обійти встановлені правила і тимчасово отримувати більший прибуток. Тимчасово! Рано чи пізно обман розкриється.

Contact

Готові замовляти?

Якщо все, написане на сайті, викликало у вас довіру, зв’яжіться з нами будь-яким зручним для вас способом.

 • PBB design. м. Львів
  вул. Стрийська 202
 • Телефонуйте
  +38 067 603 6631
 • Години роботи
  Пн - пт: 10.00 - 18.00
© Copyright 2009 – 2022. PBB DESIGN. Веб розробка Львів
Contact
Call Now Button