pbb-man

Як отримати посилання на свій сайт

Посилання, які інші веб-майстри ставлять на ваш сайт – це один з найважливіших факторів, що враховуються пошуковими системами при ранжуванні, тобто при визначенні місця вашого сайту при видачі за пошуковими запитами.
І це абсолютно логічно: адже якщо хтось ставить посилання на ваш сайт, значить, він вважає його вартим уваги своїх відвідувачів, рекомендує їм його. (Наскільки ці рекомендації щирі і безкорисливі – це вже інше питання).
Найбільшу вагу в очах пошукових систем мають односторонні посилання. Посилання ж обмінні (а обмін посиланнями був одним з основних способів просування ще рік-два тому) всі провідні пошуковики зараз навчилися досить непогано розпізнавати і враховують їх з мінімальною вагою. Як же уникнути обміну, як отримати якісні односторонні посилання на свій сайт?

Посилання на сайт принесе якісний контент

Безумовно, найкращий спосіб отримати посилання на сайт – це зробити дійсно якісний сайт з унікальним контентом, який власники інших ресурсів будуть з задоволенням цитувати і щиро рекомендувати своїм відвідувачам. Саме такі посилання розробники пошукових систем і вважають найціннішими, релевантними, вагомими і докладають величезних зусиль до того, щоб навчити алгоритми пошуковиків розпізнавати саме ці посилання і враховувати їх з максимальною вагою. І останнім часом це в них починає більш-менш виходити.
Але цей спосіб дуже нешвидкий, особливо для нового, нерозкрученого ще ресурсу. Виклавши в Мережу нехай навіть самий унікальний і корисний контент, ви можете дуже довго чекати появи посилань на нього. Адже новий сайт спочатку має для пошуковиків дуже низьку, майже нульову вагу, і тому ваш унікальний і цінний контент буде видаватися пошуковими системами на … дцять, а то й на … сотих сторінках результатів пошуку, на які, м’яко кажучи, мало хто з користувачів, що знаходяться при повному розумі і тверезій пам’яті, заглядає … Тому, хочеш – не хочеш, а доводиться шукати способи отримання “штучних” посилань на свій сайт. І як перший крок на цьому шляху цілком можна порекомендувати реєстрацію сайту в каталогах.
посилання на сайт

Реєстрація в каталогах

Каталоги – це сайти, головна мета яких – зібрати інформацію про інших сайтах і в зручному, структурованому вигляді подати її користувачам Мережі. Усі (ну, або майже всі) каталоги ставлять гіперпосилання на описані в них сайти, але далеко не від усіх цих посилань буде реальна користь. По-перше, багато каталогів посилання ставлять не прямо, а через різні скрипти. Такі посилання в більшості своїй пошуковиками не враховуються. По-друге, часто каталоги вимагають обов’язкового розміщення зворотного посилання. По-третє, дуже і дуже багато каталогів (як правило, немодеровані) занесені на “чорні списки” пошукових систем, які їх або взагалі не індексують (називається це бан), або не враховують посилання з них.
Реальну користь можна отримати лише від реєстрації в так званих “білих” каталогах, які ставлять на ваш сайт пряме посилання, не вимагають зворотного і не забанені пошуковими системами. Кількість таких каталогів в неті, за різними оцінками, від декількох сотень до 2-3 тисяч. Причому змінюється їх склад дуже швидко. Тому вести власну базу білих каталогів, регулярно поповнюючи її знову з’являються і видаляючи “почорнілі”, можна тільки, якщо займатися цим цілеспрямовано і серйозно, приділяючи цьому багато сил і часу. Що, у свою чергу, має сенс тільки в тому випадку, якщо ви проганяєте сайти по каталогах часто і у великих кількостях. Якщо ж кількість сайтів, які ви розкручуєте, вимірюється одиницями або навіть двома-трьома десятками на рік, то, на мій погляд, набагато вигідніше замовляти реєстрацію сайту в каталогах у фахівців, які, займаючись прогоном по каталогах професійно, і бази свої підтримують в актуальному стані, і роботу виконують швидко і за цілком помірні гроші. Пропозицій таких послуг зараз безліч, як від фрілансерів, так і від великих фірм.

Купівля посилань для сайту

Купівля посилань – найпростіший і швидкий, але і найдорожчий спосіб отримати якісні, сильні односторонні посилання на свій сайт. Одне посилання з головної (та й з хорошої внутрішньої) сторінки якісного ресурсу може дати ефект більший, ніж десятки і навіть сотні каталожних або обмінних посилань. По гостроконкурентних тематиках вивести сайт на перші позиції у видачі, не купуючи посилання, зараз практично неможливо. Головний недолік цього способу розкрутки – його дорожнеча. Купувати посилання в кількостях, достатніх для просування по конкурентних запитах – а рахунок тут нерідко йде на сотні, а то й тисячі доларів на місяць – можуть собі дозволити тільки власники комерційних сайтів, які твердо впевнені, що гроші, вкладені в розкрутку сайту, з лишком окупляться за рахунок збільшення продажів. Простого ж веб-майстра, що займається одним-двома власними некомерційними проектами, процес купівлі-продажу посилань цікавить швидше з боку продажу. Крім того, провідні пошукові системи зараз намагаються розпізнавати продажні посилання і знижувати їх значимість, і дещо у них в цьому напрямку починає виходити.

Крауд маркетинг

Крауд-маркетинг – це посилання з тематичних співтовариств: форумів, обговорень в коментарях, сайтів питань відповідей. Крім того, це один із найбільш бюджетних і ефективних способів задати динаміку вашому профілю посилань. Така динаміка дає знак пошуковим системам: «Я тут, я популярний, люди посилаються на мене». Пошуковики це враховують і краще ранжують сайт. Крауд-маркетинг розбавляє посилальний профіль. Він виглядає природно і не викликає підозр у пошукових машин.

Втім, написавши вище, що без покупки посилань просувати сайт в “складних” тематиках практично неможливо, я був неточний. Купувати посилання зовсім не обов’язково. Навіть для просування за конкурентними запитами. Замість того, щоб купувати посилання в когось можна розміщувати їх на власних ресурсах. Справа залишається за малим: треба такі якісні й розкручені власні сайти мати. Розміщення новин, прес-релізів, статей На сьогоднішній день це один з найбільш ефективних і перспективних способів отримання зовнішніх посилань, але і найбільш трудомісткий. Якщо у вас по-справжньому якісний, цікавий сайт, ви можете домовитися з власниками авторитетних, розкручених і відвідуваних ресурсів, близьких вам по тематиці, про публікацію у них новин свого сайту, статей та інших матеріалів, не забуваючи включати в них прямі посилання на джерело , тобто на свій сайт, у тому числі посилання з потрібними ключовими словами. Особливо ефективне розміщення статей: пошуковики високо цінують поодинокі посилання, оточені великою кількістю тексту. Для них це дуже важлива ознака “природності” посилання. Треба зауважити, що розміщення статей – процес взаємовигідний: ви отримуєте посилання на свій сайт, ваш партнер, який розмістив статтю – сторінку з якісним контентом.

Але щоб розкрутка статтями давала хороший ефект, потрібно серйозно попрацювати.

  • По-перше, статті повинні бути по-справжньому якісні, цікаві відвідувачам тих сайтів, де ви хочете їх розмістити.
  • По-друге, статті повинні бути унікальні, якщо ви розмістите на декількох сайтах одну і ту ж статтю, не змінивши в ній жодного слова, то ефект буде невеликий: провідні пошукові системи намагаються не тримати в своїх базах кілька дублів, у тому числі і нечітких , однієї і тієї ж інформації (реально зараз відсів нечітких дублів добре працює в Google; представники Яндексу не раз публічно заявляли, що у них подібні алгоритми теж запущені, проте це не дуже помітно.
  • По-третє, знайти якісні сайти для розміщення своїх статей, домовитися з їх адміністраторами про розміщення – процес не такий вже простий і швидкий. Та й самі якісні та унікальні статті пишуться не за 5 хвилин. Тому, як вже було зазначено вище, розкрутка статтями – метод, при серйозному підході до нього, дуже ефективний, але і дуже трудомісткий.

На жаль, вже явно намітилася тенденція “обдурення”, перепрошую за вираз, методу розкрутки статтями. З’являються в промислових масштабах склепані на швидку руку “каталоги статей”, які практично не модеруються, в яких приймаються будь-які обривки текстів – аби вони були не менш певного обсягу. Не сумніваюся, що, як це вже було з каталогами сайтів, пошукові системи дуже скоро звернуть на такі “каталоги статей” найпильнішу увагу, почнуть з ними активну боротьбу і при цьому, за принципом – ліс рубають, тріски летять – “під роздачу” можуть потрапити і цілком якісні ресурси, що дають можливість публікації статей у себе …

Лінкбілдери і SEO-фахівці щодня розповідають про круті методи отримання посилань. Однак, якщо кожен день пробувати щось нове, можна витратити півжиття на тести і гіпотези. Ми розповіли про перевірені способи отримання посилань для молодого сайту і про те, яку стратегію переважно використовувати на самому початку.

Contact

Готові замовляти?

Якщо все, написане на сайті, викликало у вас довіру, зв’яжіться з нами будь-яким зручним для вас способом.

  • PBB design. м. Львів
    вул. Стрийська 202
  • Телефонуйте
    +38 067 603 6631
  • Години роботи
    Пн - пт: 10.00 - 18.00
© Copyright 2009 – 2022. PBB DESIGN. Веб розробка Львів
Contact
Call Now Button