pbb-man

Підготовка сайту до просування

Створили сайт? Збираєтеся зайнятися його просуванням? Хочете це зробити самостійно? Спочатку перевірте, чи зручний він користувачам і відповідає вимогам пошукових систем.

Тег title прописаний для кожної сторінки?

Текст тега title відображається браузером в заголовку вікна. Цей текст стане посиланням на ваш сайт в результатах пошуку Google – це своєрідна візитна картка ресурсу. Тому дуже важливо правильно прописати title.

Мета-описи сторінок сайту (тег meta description) зрозумілі, привабливі і зазначені для кожної сторінки?

Цей тег часто лягає в основу фрагменту – короткого опису коментаря посилання в результатах пошуку. Переглядаючи результати пошуку, користувач дивиться на сніппет і вирішує, чи варто відвідати ваш сайт. Важливо правильно заповнювати meta description.

До всіх картинок прописаний атрибут «alt»?

Цей атрибут тега  допомагає пошуковим роботам зрозуміти, що зображено на картинці. Ну і користувачам, які з якихось причин не завантажили картинки з вашого сайту. Більше про підбір картинок до сайту читайте тут.

Заголовки в тексті містять ключові слова та оформлені тегами H1…H6?

Правильне оформлення заголовків допомагає відвідувачеві швидше зорієнтуватися на сторінці, і пошуковому роботу будуть зрозумілі зміст і структура такого документа.

На сайті немає спливаючих вікон і іншої агресивної реклами?

Спливаючі вікна і інша агресивна реклама відлякують користувачів. Сторінки з popunder-банерами, з clickunder і bodyclick рекламою завжди ранжуються нижче пошуковими системами, ніж сторінки без них.

Чи є у вас карта сайту?

Правильно складена карта сайту допомагає користувачеві легко знайти потрібну йому інформацію, а пошуковому роботу швидко виявити і проіндексувати сторінки вашого сайту.

Ви можете завжди покласти виконання цієї роботи на нас. Грамотно підготовлений до просування сайт зменшить витрати на зовнішню оптимізацію сайту.

Як правильно підготувати сайт до просування

Розглянемо більш детально ключові аспекти підготовки сайту до просування. Ви побачите, що зможете виконати все необхідне не тільки за допомогою фахівців, а й самостійно! Поговоримо також про те, як вибрати стратегію просування.

Як провести технічний аудит

Це початковий рівень підготовки, але вкрай важливий і зовсім необхідний. Розпишемо по кроках, які дії потрібно зробити і що перевірити:

 • Файл robots.txt, розташований в кореневому каталозі. Його потрібно оцінити, а якщо він не опрацьований – виправити упущення. Цей файл відповідає за те, що можуть індексувати на сайті пошукові роботи. Якщо ресурс закритий від індексації, він не буде просуватися: потрібні сторінки слід відкрити! Є й такі, які відкривати не варто. Обов’язково закривати від індексації треба ті, де фіксується персональна інформація користувачів, що не підлягає розголошенню. Наприклад, це сторінки замовлень, особисті кабінети.
 • Швидкість завантаження – дуже важливий момент. Якщо сайт довго завантажується, значить, користувачу на ньому незручно. Так «міркують» пошукові алгоритми, тому в ТОП ресурс не потрапить. Краще, щоб швидкість була вище середньої. А якщо вона низька, то сервіс Гугл, наприклад, відразу дає підказки щодо виправлення становища.
 • Протокол HTTPS. Якщо він вже впроваджений, треба перевірити, чи налаштовані всі необхідні редіректи на безпечний протокол. Сайт повинен бути доступний тільки на https, інакше з’явиться повідомлення, що ресурс небезпечний.
 • Sitemap.xml являє собою карту сайту. Вона повідомляє пошуковикам, як організована структура ресурсу, де і в якій послідовності розташовуються дані. За допомогою карти роботам простіше індексувати сторінки, це підказка, як вони взаємопов’язані. Іноді розробники забувають про неї. Але карта обов’язково повинна бути, і її потрібно додати в Google Search Console, щоб вона була доступна для роботів. Ця проста дія може спричинити швидку індексацію.

Валідність верстки важлива при технічному аудиті сайту

 • Якість верстки. Пошуковики відстежують і звертають увагу на помилки верстки, тому їх потрібно виключити до початку просування. Є спеціальні ресурси, які допоможуть виявити такі помилки.
 • 404 сторінка – на неї зазвичай потрапляє користувач, коли дані недоступні або переміщені. Важливо перевірити наявність і оформлення помилки 404. Експерти рекомендують не залишати порожнім повідомлення про помилку, а оформляти сторінку в загальній стилістиці сайту. Варто розмістити тут логотип, посилання на головну або все меню, щоб відвідувач міг легко повернутися на інші сторінки. Це допоможе знизити відсоток відмов.
 • Адреси сторінок повинні бути зрозумілими і простими для користувачів, як і вся структура сайту. Назви сторінок можуть позначатися цифрами, значками, але все це суперечить принципам ЧПУ, які прописуються латинськими літерами. Адреса повинен давати відвідувачеві чітке розуміння про розділи і підрозділи. Не всі CMS дозволяють робити такі урли, і не всі розробники беруть на себе обов’язок поставити додатковий плагін або модуль, за допомогою якого створювати ЧПУ можна автоматично. Якщо раптом на вашому сайті url не зроблено таким чином, займіться вирішенням цього питання.
 • Биті посилання – обов’язково потрібно перевіряти їх наявність і при виявленні позбавлятися від них. Для цього розроблені спеціальні онлайн-сервіси.
 • Повторювані метатеги. На сайті не повинно бути повторюваних title і description. У деяких CMS на сторінках з незаповненими метаданими автоматично проставляються теги головної сторінки. В такому випадку виникає дубювання, і це пошуковики оцінюють як грубі помилки. Є програми, які допоможуть виявити такі повтори і виправити їх.
 • Мікророзмітка – пошуковики ставляться до неї дуже добре. Її рекомендовано використовувати для виведення адрес, телефонів, контактів та іншої інформації за допомогою спеціальних атрибутів.
 • Коли в контенті присутні зображення, що зараз відбувається обов’язково, для них повинні бути прописані теги Alt. По-перше, за допомогою них можна потрапити в Гугл-картинки за своїм ключовим запитом. І це додаткове джерело трафіку. По-друге, пошукачі враховують акуратне ставлення до Alt. В опис краще включати ключові слова, в цьому випадку зображення теж будуть оптимізовані.

Це не єдині можливі проблеми, але вони можуть сравити величезний вплив на результати просування, особливо коли наявна сукупність недоліків. Якщо недосконалості усунені, сайту буде простіше рухатися вгору. Детальніше про вплив технічної сторони ресурсу на просування можна почитати тут.

Аудит юзабіліті

Взагалі юзабіліті треба займатися на етапі проектування сайту, розробки дизайну, щоб врахувати всі важливі моменти і заздалегідь виключити помилки. Юзабіліті показує, наскільки ресурс комфортний і зручний користувачеві, і про це у нас теж є окрема стаття.
Основні моменти юзабіліті обов’язково треба перевіряти:

 • Для початку потрібно визначити цільову аудиторію і подивитися, наскільки відповідає сам дизайн сайту, подання інформації на ньому, функціонал вашій аудиторії.
 • Обов’язково треба розміщувати на сайті соціальні докази: сертифікати, відгуки, огляди. Робити це потрібно в тих місцях, де вони будуть корисні користувачам.
 • В рамках аудиту юзабіліті продумайте, наскільки ефективно ви використовуєте тригери, впроваджені у вас акції, чи обґрунтовані ціни. Це безпосередньо впливає на поведінку користувачів на ресурсі.
 • Проведіть аналіз конкурентів, знайдіть шляхи показати свої переваги. Потрібно виділятися і пропонувати щось цікаве, краще, ніж у суперників.
 • Продумайте, що важливо для клієнта. Припустимо, при покупці потрібно забезпечити наявність кошика, систем оплати, доставки. Якщо пропонується послуга, треба розповісти про те, як вона виявляється, скільки коштує, які гарантії, які фахівці будуть займатися вирішенням проблеми.

Залучіть до оцінки сайту знайомих або фахівців, які допоможуть неупереджено проаналізувати ваш сайт і вказати на помилки. Юзабіліті теж можна перевіряти самостійно або замовити послугу у професійній веб-студії. Аудит юзабіліті обов’язково проводиться при комплексному аудиті сайту.

Як вибрати стратегію просування

Є безліч способів і стратегій просування. Як вибрати кращу з них? Алгоритм прийняття рішення тут гранично простий:

 • Аналізуйте сайти конкурентів, особливо враховуйте тих, хто в топі. Оцінюйте кількість товарів, послуг, структуру сайту, наявність розділів і намагайтеся зробити краще, впровадити те, чого у них немає. Припустимо, у них немає розділів «Розпродажі», «Новини», «Рекомендації», а ви зробіть. Це допоможе і надати користувачеві більш широку інформацію, і просувати потім цей додатковий контент.
 • Робите краще, ніж всюди, а не тільки у конкурентів! Шукайте ті ідеї, які ніхто поки не застосовує, і впроваджуйте на свій сайт. До речі, буде корисно прочитати про те, як вивести сайт з ТОП нестандартними шляхами.
 • Використовуйте те, що працює для всіх сайтів. Типові рішення – відеоогляди, блог, відгуки, знижки. Постійне додавання контенту та оновлення ресурсу для його просування корисні! Додавайте новини, статті щотижня, публікуйте інформаційні тексти. Це, по-перше, показує пошуковим системам, що сайт оновлюється, з ним ведеться робота, а по-друге, контент індексується і допомагає сайту просуватися.

Користуйтеся цими порадами при підготовці сайту до просування. Хороша основа – запорука успішного старту! Якщо не справляєтеся своїми силами, телефонуйте!

Contact

Готові замовляти?

Якщо все, написане на сайті, викликало у вас довіру, зв’яжіться з нами будь-яким зручним для вас способом.

 • PBB design. м. Львів
  вул. Стрийська 202
 • Телефонуйте
  +38 067 603 6631
 • Години роботи
  Пн - пт: 10.00 - 18.00
© Copyright 2009 – 2022. PBB DESIGN. Веб розробка Львів
Contact
Call Now Button