pbb-man

Переваги та недоліки безкоштовного сайту

Щоб створити успішний і прибутковий сайт, перш за все, необхідно мати бажання і налаштувати себе на досить тривалу і трудомістку роботу. Крім бажання і старанності вам знадобляться деякі кошти, щоб замовити послугу хостингу та зареєструвати доменне ім’я. Але, є й інша можливість створення сайту за допомогою наявних безкоштовних сервісів, наприклад Ucoz та багатьох інших.

Звичайно ж, можливість мати власний ресурс, при цьому нічого не заплативши, приваблює дуже багатьох користувачів інтернету. І для створення своєї першої особистої сторінки чи тестового сайту безкоштовний домен і хостинг підійде якнайкраще. Але якщо більш детально розглянути всі переваги та недоліки безкоштовних сайтів, то приходиш до єдиної думки про те, що безкоштовний сайт ніяк не підійде для створення серйозного і головне прибуткового сайту.
безкоштовний сайт

Ось деякі переваги і недоліки, які характеризують безкоштовний сайт

  • Користуючись безкоштовним сайтом, вам дуже важко буде його просувати. Тематичні каталоги, посилання з яких додають вашому сайту «ваги і авторитету» (що сприяє просуванню), як правило відмовляються реєструвати сайти з безкоштовним доменом чи хостингом. Безкоштовний сайт викликає недовіру, а якщо будувати ділові відносини, не повинно бути ніяких підозр і недовіри. Наприклад, якщо ви хочете створити інтернет магазин, то, звичайно ж, безкоштовний сайт для цього не підійде, оскільки люди не будуть купувати у вас товар, боячись довірити свої грошові кошти.
  • Якщо раптом з безкоштовним хостингом щось трапиться, виникнуть певні проблеми, то ви не будете мати можливість поміняти провайдера, зберігши всю аудиторію сайту, так як домен, по суті, не буде вашим. Тобто вам доведеться знову починати все з нуля. Тому, звичайно, неможливість переходу на інший хостинг є одним з найбільших мінусів безкоштовного сайту.
  • Використовуючи безкоштовний сайт, вам ніхто не зможе дати гарантію безпеки і збереження всіх складових вашого сайту, бо там, як правило, не відбувається резервне копіювання даних. Тільки хороший платний хостинг зможе надати вам гарантії збереження ваших даних, оскільки хороший хостинг-провайдер проводить щодобове збереження всіх наявних даних на інший сервер, щоб мати можливість відновити роботу всіх сайтів без жодних втрат, у випадку, якщо що-небудь станеться з основним робочим сервером.
  • Якщо ви вирішите створювати безкоштовний сайт, то щодо технічної підтримки можете забути одразу. Вже більшість власників власних безкоштовних сайтів знають про те, що у разі будь-яких перебоїв у роботі або повної недоступності сайту, до технічної підтримки безкоштовних хостерів достукатися просто неможливо. Дуже важливо для безперебійної роботи сайту мати налагоджений зв’язок  з вашим провайдером.
  • Безкоштовний сайт дуже погано індексується пошуковими системами, причому деякі з них не індексуються взагалі. Цей факт вкрай негативно впливає на успіх в розкручуванні веб-сайту. Адже саме пошукові системи інтернету були і залишаються основним джерелом трафіку веб-сайтів. А якщо сайт не індексується або індексуються катастрофічно повільно, то відвідуваність такого ресурсу буде дуже невелика.
  • Ще одним вагомим недоліком сайту, створеного безкоштовно, є його шаблонний вигляд. Тобто, про якісний дизайн тут говорити не доводиться. Але в Інтернеті, як і серед людей, зустрічають по одягу.
  • Перевага безкоштовних сайтів, але, на жаль, вона тільки одна – безоплатність, тобто можливість створення сайту без вкладення грошей.

Детально про можливості безкоштовного сайту

Безкоштовне доменне ім’я

Домен – це, мабуть, найважливіша складова сайту.

Якщо можна без проблем змінити “тупий” хостинг або поміняти обридлий дизайн сайту, то при заміні доменного імені загубиться все, що нажито непосильною працею – досягнута авторитетність сайту для пошукових систем і просування нового домену доведеться починати заново.

Плюс безкоштовного домену – економія на реєстрації близько 20 $ на рік (залежить від зони).
Тепер про мінуси. Безкоштовно зазвичай пропонують домени третього рівня. Такі доменні імена можуть мати громіздку і довгу назву. Також ваш сайт буде залежати від власника домену другого рівня, під яким ви перебуваєте, і в цьому випадку будуть труднощі зі зміною хостингу. Деякі проекти ентузіастів починаються як некомерційні і здається немає сенсу витрачати хоч скільки-небудь грошей на покупку доменного імені. Але з часом вони завойовують популярність і почнуть приносити прибуток не тільки від показу реклами.
«Безкоштовну» реєстрацію або продовження домена другого рівня можуть надавати деякі сервери – по суті ця вартість вже включена в їх не найдешевший хостинг і тут не йдеться про безкоштовність. Крім того, якщо ви в майбутньому захочете піти від них, то може виявитися непросто забрати своє доменне ім’я. Жоден хостер НЕ буде відпускати свого клієнта, якщо реєстрував домен на себе. Звичайно ж ви заберете свій домен, але витратите нерви і час.

Безкоштовний хостинг

Прогрес не стоїть на місці, з кожним роком технології дешевшають і розміщення сайту в Інтернеті стає все доступнішим. Пропозиції безкоштовного хостингу ростуть як гриби після радіоактивного дощу. Вигода, безперечно, тут одна – не потрібно оплачувати хостинг, вартість якого може доходити за рік до 100 $, а то і вище (залежить від потреб сайту). А ось недоліків нехай і невеликих – але набагато більше.

Головні з них – це розміщення на сторінках вашого сайту обов’язкової реклами, обмеження об’єму сайту і розміру завантажень. Ваш сайт буде представляти собою дешевий майданчик для реклами і розкрутки інших.

Як мінімум, ваших відвідувачів обов’язкова реклама може відволікати або дратувати, а як максимум – вони підуть по рекламних посиланнях на інші ресурси. Але ж вам захочеться розмістити ще й свої рекламні банери … Зазвичай ці безкоштовні хвороби можна частково або повністю вилікувати сумою 60-100 $ в рік – тобто заплатити за «безкоштовний» хостинг. Сервери, що надають таку послугу, в цілях економії не поспішають збільшувати свою потужність і часто перевантажені. Ця завантаженість сервера в кращому випадку призведе до повільного відкриванню сторінок і негативної реакції відвідувачів, а в гіршому – недоступності сайту для користувачів і пошукових систем.
Хоча у вас не буде гарантій збереження інформації і працездатності хостингу, сучасні сервери досить надійні і фатальні поломки трапляються рідко. Набагато частіше вам знадобиться вирішувати дрібні поточні питання пов’язані з сайтом, а ось технічна підтримка може виявитися формальною (якщо вона взагалі є).
Послуга такого хостингу може надаватися з безкоштовними шаблонами, конструктором сайту і доменом третього рівня (тобто з усім, що так-сяк потрібно для роботи сайту). Незважаючи на недоліки, ця послуга дозволяє легко спробувати себе в ролі власника сайту, створити, наприклад, домашню сторінку, а при необхідності перейти надалі на платні якісні сервіси.
Нічого не маю проти Ucoz, проте доступність породжує вірусну епідемію сайтів-клонів з краденою інформацією, схем «пірамід», багаторівневого (мережевого) маркетингу (MLM), багатообіцяючих систем інтернет-заробітку, e-mail-бізнесів і іншого спаму. (Мабуть, щоб виробився імунітет проти цього інформаційного сміття потрібно перехворіти 🙂 Тому інформація, розміщена на безкоштовному хостингу, не викликає великої довіри. Послуга безкоштовного хостингу цілком підійде для невеликого некомерційного сайту або домашньої сторінки. А ось для значимого комерційного проекту розміщення на такому хостингу, якщо і можливо, то довіри до фірми ніякої не викличе.

Технічна підтримка

В наш час створити сайт на конструкторі може чуть не кожен. Ае забезпечити працезданість такого ресурсу, відповідність вашим очікуванням, зручну роботу відвідувачів на сайті справа набагато важча.
У разі індивідуальних (платних) сайтів ви отримуєте гарантовану якісну технічну підтримку розробника і хостера. Якщо ж ви скористаєтеся безкоштовним шаблоном, то з самого початку доведеться витрачати чимало часу на налаштування сайту самостійно, шукати відповіді в форумах або звертатися до послуг фахівця. Вибір між грошима і часом – кожен сам вирішує, що для нього дорожче.

Чи потрібен вам безкоштовний сайт і хостинг?

Незважаючи на всі перераховані недоліки безкоштовного сайту, остаточна відповідь залежить від того, чим ви маєте намір займатися на просторах Інтернету в найближчі кілька років.
Якщо мова про блоги для викладу своїх думок і пошуку шанувальників, без планів монетизації проекту, безкоштовна платформа цілком підійде. Якщо проект не заробляє, навіщо вкладати в нього гроші?
Але бізнесу, для якого веб-сайт є візитною карткою або вікном в безмежний світ електронної комерції, варто подумати про повноцінний дизайні і надійний хостингу.

Contact

Готові замовляти?

Якщо все, написане на сайті, викликало у вас довіру, зв’яжіться з нами будь-яким зручним для вас способом.

  • PBB design. м. Львів
    вул. Стрийська 202
  • Телефонуйте
    +38 067 603 6631
  • Години роботи
    Пн - пт: 10.00 - 18.00
© Copyright 2009 – 2024. PBB DESIGN. Веб розробка Львів
Contact
Call Now Button