pbb-man

Новий сайт на старому домені: за і проти

Отже, ви вирішили створити сайт.  Новий сайт на старому домені: за і проти. Придбати нове доменне ім’я чи купити щойно звільнене з рейтингом.
Спробуємо розібратися.

Новий домен

Кілька тонкощів, пов’язаних з придбанням доменного імені:
1. Домен повинен якомога чіткіше відображати тематику сайту (stroymat.com, auto.com і т.д.).

  • Можна пошукати доменне ім’я з входженням ключових слів. Це, звичайно, не важливий фактор ранжування, проте він враховується.
  • Як мінімум пошуковики підсвічують ключові слова в імені домену, що привертає увагу користувачів: відповідно, клікабельність в пошуковій видачі буде вище. А чим частіше клікають, тим вище сайт ранжується.

2. Доменне ім’я має легко запам’ятовуватися, мати однозначне написання. Вибирайте назву коротшу, по можливості без зайвих дефісів, нижніх підкреслень.
3. Повинен мати доменну зону бажано вищого рівня.
4. Не вибирайте маловідому доменну зону, на кшталт .glass, .bingo і т.д.

Повернемося до вибору. Зазвичай бажання придбати старий домен виникає з двох причин:

  • Той самий зручний, короткий, ідеальний варіант, який ви придумали, вже зайнятий, але виставлений на продажу.
  • Старий домен має певний траст у пошукачів, йому не загрожує «Пісочниця», на нього є посилання, а значить, його простіше просунути.

Свіжий домен – чистий аркуш паперу, на якому доведеться писати свою історію з нуля. Зате новий домен не розчарує різними фільтрами і санкціями пошукових систем, що дісталися у спадок, та й коштувати він може набагато дешевше, ніж старий. Про правила вибору доменного імені ми вже писали тут.

Старий домен

Головною перевагою старого домену, як вже сказали, буде його популярність. Уже розкручений домен і правильний перенос нового сайту на нього дійсно може спростити просування ресурсу.
Для цього необхідний правильний підхід:

  • Тематика сайту повинна бути такою ж або дуже близька до тієї, яка була раніше. Не варто купувати доменне ім’я, на якому був сайт з продажу автомобілів для розміщення сайту салону краси, навіть якщо у домена дуже хороші показники. Якщо купити домен іншої тематики і різко поміняти вміст сайту (не дизайн, а саме контент), то пошукові системи також обнулять довіру до вашого сайту і, швидше за все, показники теж. У цьому випадку вік домену перестане позитивно впливати.
  • Слід перевірити історію домену на наявність пошукових фільтрів (раніше накладені, а тим більше не зняті санкції можуть серйозно нашкодити просуванню).
  • Якщо ваш сайт раніше мав інше доменне ім’я, необхідно налаштувати редіректи на нові адреси.
  • Великим плюсом буде схожа структура з тим сайтом, який розташовувався на старому домені раніше (наприклад, URL окремих сторінок можуть повністю відповідати тим, що були раніше на сайті, на цьому домені).
  • Анкори посилань також повинні підходити по тематиці вашого сайту.
  • Допускається брати деякі ключі колишнього сайту для просування (але найчастіше позиції все-таки обнуляються).
  • Найкраще використовувати старий, але активний домен, щоб не було простоїв, через які колишній сайт міг повністю вилетіти з пошуку (зазвичай це до 1-3 місяців).

Важливо звернути увагу на санкції. Для перевірки всієї історії домену можна скористатися різними Whois сервісами.

Що ж все-таки вибрати?

Пошукові системи, безумовно, враховують вік сайту в ранжуванні. Але варто розуміти, що вік домену і вік сайту – різні сутності. Якщо сайт довгий час видавав помилку або на ньому стояла заглушка, то в вік сайту це не буде зараховано.
Тому не біжіть за доменними іменами, якщо сайти на них як такі не розвивалися. Знайти старий домен, який буде ідеально підходити вашому сайту, дуже і дуже складно.
Не варто зациклюватися на віці домена, особливо, якщо хорошого досвіду в просуванні сайтів ще немає. Велика ймовірність пропустити щось важливе і отримати більше негативних моментів з боку пошукових систем, ніж допомоги в просуванні сайту.
Якщо ви новачок, однозначно краще зупинитися на виборі нового, чистого домену і почати просувати його з нуля. У багатьох випадках це набагато простіше, ніж мати справу зі старим.

Contact

Готові замовляти?

Якщо все, написане на сайті, викликало у вас довіру, зв’яжіться з нами будь-яким зручним для вас способом.

  • PBB design. м. Львів
    вул. Стрийська 202
  • Телефонуйте
    +38 067 603 6631
  • Години роботи
    Пн - пт: 10.00 - 18.00
© Copyright 2009 – 2022. PBB DESIGN. Веб розробка Львів
Contact
Call Now Button