pbb-man

На що впливає вартість за SEO. Ціна розкрутки сайту

Від чого залежить ціна просування сайту. Чи варто економити на SEO? Скільки коштує розкрутка сайту. Детальні відповіді на ці питання читайте в цій статті.

Попадання в ТОП-10 Google і Yandex по високочастотних запитах приваблює будь-якого власника сайту. І кожен знає, що для того, щоб його сайт показувався на першій сторінці найпопулярніших пошукових систем є 2 способи:

 • вкласти гроші в розкрутку сайту;
 • замовити рекламу сайту в пошуковій видачі.

Якщо ціна за рекламу по більшій мірі визначається бюджетом рекламної кампанії і кількістю пошукових запитів, то з оцінкою вартості послуг з просування сайту справи йдуть набагато складніше. Треба розуміти, що на відміну від реклами, для SEO немає універсального і єдиного інструменту, в який можна було б закласти пошукові запити, вказати ставку за клік по них, і гарантовано потрапити на першу сторінку Гугл або Яндекс.
Перш ніж відповідь на питання “На що впливає ціна за SEO” – давайте для початку з’ясуємо, з чого складається розкрутка сайту і скільки можуть коштувати її базові складові. Просування сайтів – складний процес, і щоб він приносив гідні плоди, у нього повинна бути заздалегідь вироблена стратегія.

Стратегії просування сайту

Як дізнатися, яку стратегію просування вибрати для конкретного сайту? Де знайти рецепт смачного печива, за яким домогосподарка будь-якого рівня кулінарної підготовки спече смачний, замовлений вами торт? Треба розуміти, що на друге запитання відповідь існує. Від чого залежить сприйняття смакових рецепторів людини – інформація відкрита і експериментально перевірена. А ось від яких чинників залежить потрапляння в ТОП 10 Гугл і Яндекс – це ще спробуй пошукай. Як Google, так і Yandex ретельно приховують рецепт попадання на першу сторінку пошукової видачі. Більш того алгоритми ранжування сайтів змінюються з року в рік.

Ви можете купити будь-яку книгу з просування, записатися на курси з маркетингу – але інформація, яку ви там знайдете напевно буде вже частково застарілою. Тому не дивно, що послуги фахівців в сфері інтернет маркетингу коштують дорого. Експерту з SEO знадобилося кілька років, щоб намацати і перевірити всі ті поради, які можна знайти для успішного просування сайту. Більш того, йому доводиться постійно “тримати ніс за вітром”, і знаючи основні принципи просування, швидко впроваджувати нові ідеї або навпаки, нізащо не реалізовувати їх в практиці, тому що на підставі багаторічного досвіду він вже заздалегідь може сказати, принесуть нові тенденції шкоду або користь.

Таким чином стає інтуїтивно зрозуміло, що експертна оцінка сайту, його конкурентів, розробка стратегії просування залежать від великого числа факторів. Ці фактори повинен перевірити щодо конкретної вашої тематики фахівець з досвідом і запропонувати список робіт, який треба виконати, щоб сайт, о просувається, став набагато кращим, ніж наявні сайти кокнкурентів в ТОП 10 (без “набагато краще” пошуковим системам немає сенсу почати видавати ваш сайт за запитами вище конкурентів, але це вже тема іншої статті). Така експертна оцінка вже починає коштувати від 100-200 $ в залежності від широти кордонів предметної області. І називають такий комплекс робіт – SEO аудитом. Цю послугу можуть пропонувати окремо. Але найчастіше його включають в перший місяць просування, і ціна за перший місяць виглядає більше, ніж в інші періоди. Або вартість аудиту може бути рівномірно розподілена в перші місяці просування, тому мінімальний термін робіт по розкрутці сайту становить 3 місяці. Варіантів кілька, але треба як мінімум розуміти, що подібного роду сума повинна бути включена в роботи. Інакше бюджет буде витрачатися навмання.

Добре, є план, а що далі?

Є план, але для його реалізації потрібно конкретика. А саме: за якими запитами ви хочете бачити свій сайт в ТОП 10? Зазвичай люди можуть назвати 10 – максимум 20 запитів. Важливо розуміти, що пошукові системи не будуть прагнути показати ваш сайт в ТОП 10 по конкурентному запиту, якщо на сайті немає фрази для нього. Якщо ви наповнили свій сайт інформацією, що продаєте столи і стільці, але ніде не написали, що це “офісні меблі” – не чекайте, що ваш сайт почне виводитися на цей запит.
Тому однією з найважливіших робіт в просуванні сайту є робота зі складання семантичного ядра. Це набір фраз, за ​​якими користувачі шукають тематику вашого сайту в інтернеті. Скільки коштує скласти семантичне ядро сайту? Все звичайно ж залежить від числа послуг / груп товарів, які пропонує ваша компанія через сайт. Ціна може варіювати як від 50 $ і до 500 $. Складання ядра пошукових запитів – це пекельна праця, що вимагає великої уваги, завзяття та наявності логічного мислення. Треба перебрати великий обсяг статистичної інформації і розкласти її по поличках. Згрупувати, відсіяти зайве, передбачити всі варіанти.

Копірайтинг. СЕО-тексти

Будь-сайт для успішного просування потребує якісного змісту. Це означає, що тексти повинні бути унікальними, привертати увагу відвідувачів, і обов’язково включати в себе фрази для пошукових запитів з семантичного ядра. Природно створення такого матеріалу вимагає вкладення коштів і часу. SEO-спеціаліст повинен скласти технічне завдання для копірайтера (людини з видатними здібностями в сфері написання текстів), копірайтеру треба оплатити послуги за наданий матеріал, контент-менеджер повинен розмістити отриманий текст на сайті, грамотно його відформатувавши і проставивши потрібні лінки (посилання) на інші розділи сайту. Важко гарантувати ціну за такі послуги і вирахувати золоту середину для середньостатистичної статті з вакууму. Але для грубої оцінки можна брати стартову ціну від 5-10 $ за сторінку. А що ви думали? Це не твір для вчительки, це текст, що продає, який повинен “продати” Гуглу ваш сайт для ТОП 10 і надати покупцеві доводи для придбання товару / послуги на Вашому сайті. Але треба визнати, що серед копірайтерів існують і знижки за дуже великий обсяг, якщо він звичайно відомий заздалегідь.

Програмування та технічний аудит

Будь-сайт, який попадає в руки SEO-фахівців, як правило, вимагає доопрацювань. Ви можете запитати: “Але навіщо, сайт і так виглядає красиво і ним можна користуватися!”. Так, у Вас зручний сайт, в ньому підбір товару, оформлення покупки, заявка на послугу – все є, все працює. Розробники на славу постаралися. Але як правило, під час обговорення ціни за створення сайту з ними Ви не обговорювали, що згодні платити ще за SEO-оптимізацію сайту. Що це таке? Пошукові системи не можуть так само оцінювати Ваш сайт, як людина. Для оцінки сайту існують: пошукові роботи (програми, які обходять ваш сайт і скачують з нього інформацію) і пошукові алгоритми (програмні рішення, які оцінюють показники якості подачі інформації). Це програми, які можуть неточно сприйняти інформацію, на відміну від людини, або можуть забути про якусь із сторінок вашого сайту. Тому розроблені загальні стандарти структурування інформації на сайті. І є можливість запрограмувати видачу певного роду інформації з сайту для пошукових роботів – щоб вони краще проіндексували ваш сайт. Чим краще вони впораються зі своєю роботою – тим показник якості буде вище.

Що примітно: такі роботи ви, як відвідувач сайту, навіть не помітите, вони для роботів, наявність їх або відсутність може визначити тільки технічний фахівець. Це як правило: настройка файлу robots.txt, sitemap.xml, мікророзмітки товарів, організації і т.д. Вартість доопрацювання сайту обходиться від 50 до 200 $. А якщо ще врахувати, що сайт може не проходити тести Google Page Speed ​​і Mobile-Friendly Test – то такі доробки можуть зажадати додаткового бюджету, а фіксованої ціни для цих робіт немає, все залежить від сайту.

Зовнішня оптимізація сайту

До цього ми обговорювали вартість робіт тільки по внутрішній оптимізації сайту. Але для виведення сайту в топ 10 по високочастостних запитах цих заходів, як правило, буває недостатньо. У сайту повинна бути цитованість в інтернеті: інші сайти повинні посилатися на ваш сайт з публікацій за схожою тематикою. Така робота називається зовнішньої оптимізацією сайту. Оцінюється, приблизно, як копірайтинг для сайту, але треба додавати вартість, яку попросить сайт, на якому ви будете розміщувати інформацію. Хороший донор коштує дорого. Але можна вирахувати середню прийнятну ціну за сторінку в 10-15 $. І звичайно все сильно залежить від теми ресурсу і її поширеності в Мережі.

Ще що?

Якщо ви дійшли до цього місця, значить тема актуальна:) Вибір стратегії, складання семантичного ядра, внутрішня оптимізація, перелінковка, зовнішня оптимізація, технічні доопрацювання – ну куди ще більше. А більше може бути, і буде. Далі роботи сипляться як сніг. То з’явилося багато сторінок зі статусом 404, то збільшився показник відмов, то не зрозуміло, що додати на сторінку, щоб затримати увагу відвідувача і т.д., і т.п. Але це все йдуть нові терміни, що не фахівцям в цій області швидше за все будуть не цікаві. Просування сайту – це мистецтво, трохи шаманства, трохи везіння, але також великий обсяг досить занудних робіт.

Звичайно ж звіти

Як же без звітності в кінці місяця. Клієнт витрачає багато грошей і хоче знати, на що вони були витрачені. Як виміряти результат? І SEO-спеціаліст – готує їх вам: графіки, таблиці, висновки. Аналізує кожен раз сайт, його позиції, тенденції, робить коригування планів, якщо потрібно, пише дохідливе резюме. І така робота теж вимагає часу, кваліфікації та грошей.

Вплив регіону на ціну розкрутки сайту

Ціна на просування достатньо сильно залежить від регіону, який просувається. Чим більше місто – тим вище конкуренція – тим більше праці треба буде докласти для випередження конкурентів і виведення сайту в Топ.

На що впливає занижений бюджет просування

Що буде, якщо шукати дешевше? Дешевше можна знайти завжди. Можна знайти просування за 50, 100, 200, … 1000, …. 5000 USD. Всі ці варіанти можуть бути якісними і щирими. Але переконайтеся, що коли ви порівнюєте ціни за просування сайту – ви порівнюєте один і той же обсяг робіт. А саме: скільки категорій товарів / послуг буде просуватися в місяць, чи буде включена технічна підтримка сайту, доопрацювання сайту для поліпшення поведінкового фактора. Питання ціни – питання ефективності в охопленні пошукових фраз. Такі моменти треба уточнювати, коли намагаєшся порівняти різні пропозиції по розкрутці.

Ви завжди можете покластися на нас в плані розкрутки сайту. За нами значний досвід роботи в цьому напрямі і десятки успішних проектів.

Contact

Готові замовляти?

Якщо все, написане на сайті, викликало у вас довіру, зв’яжіться з нами будь-яким зручним для вас способом.

 • PBB design. м. Львів
  вул. Стрийська 202
 • Телефонуйте
  +38 067 603 6631
 • Години роботи
  Пн - пт: 10.00 - 18.00
© Copyright 2009 – 2022. PBB DESIGN. Веб розробка Львів
Contact
Call Now Button