pbb-man

Ще раз про хостинг, домен, CMS…

Доволі часто зустрічається ситуація, коли власник сайту скаржиться, що він оплатив хостеру за сайт, а йому приходить повідомлення про необхідність оплатити послуги. Виясняється, що оплачено було тільки хостинг, а в листі від хостера просять продовжити і домен.
З таким нерозумінням іноді доводиться стикатися в спілкуванні з клієнтами. Але їхньої провини тут немає. Хостинг, домен, CMS – це специфічні терміни, які мають відношення до вашого сайту, і всі вони необхідні для функціонування сайту (хоча наявність CMS не критична). Тому не дивно, що в головах у власників сайтів ці терміни змішуються в одне поняття – «щось потрібне, щоб сайт працював».
Але якщо ви серйозно займаєтеся своїм сайтом (або вирішили зайнятися), то варто все-таки розібратися, що до чого. У чому ж різниця між хостинг, домен і CMS сайту?
Хостинг – це будинок, де «живе» ваш сайт. Це місце на одному з комп’ютерів (серверів) хостингової компанії, де фізично лежать файли вашого сайту, html-сторінки, скрипти, картинки та інше (в точності так само, як на вашому комп’ютері лежать в окремій папці, наприклад, ваші фотографії).
До папки на вашому домашньому комп’ютері доступ є тільки у вас, а до папки з вашим сайтом – у всіх користувачів мережі Інтернет.
Але як браузер дізнається, з якої саме папки і якого хостингу потрібно взяти файли сайту, щоб показати їх користувачеві? До вас додому можуть прийти гості, але тільки в тому випадку, якщо ви скажете їм адресу вашого будинку.
Домен – це адреса вашого сайту. Наприклад, домен нашого сайту – pbb.lviv.ua.
У мережі зберігається величезна «адресна книга» (так званий простір доменних імен), в якій для кожного домену прописано, на якому комп’ютері в мережі зберігаються файли цього сайту. Тому браузер точно знає, якому «дому» відповідає той чи інший домен.
Йдемо далі. У вас в будинку встановлена система «Розумний будинок»? Така система дозволяє стежити за показниками в будинку (температура, вологість, включене світло або сигналізація) і автоматично управляти цими параметрами, наприклад, включати кондиціонер, якщо в будинку занадто жарко, або включати світло, коли хтось входить в кімнату. Тобто система керує функціонуванням будинку.
Функціонуванням сайту керує CMS – система управління контентом). Вона показує на тій або іншій сторінці сайту потрібний вміст, відправляє форми і складає товар у кошик. І, звичайно ж, багато чого іншого.
Але найважливішим, що робить CMS, є не стільки відображення контенту, скільки управління ним – CMS дозволяє легко змінювати контент на сайті (за аналогією зі створенням звичайного вордівського документа). Вам не знадобиться вивчати мови програмування, щоб змінити текст на сторінці, додати картинки, змінити пункти меню, додати товари в каталог і т. д. – у всьому цьому вам допоможе CMS.
Звичайно, іноді зустрічаються CMS, де і програмісту складно розібратися, як змінити що-небудь на сайті, але тут вже окреме спасибі розробникам таких CMS.

Короткі рекомендації по вибору хостингу, домену, CMS

Так як докладні рекомендації – це теми для окремих статей, то дам поки тільки основні (базові) поради:
1. Хостинг і домен – в одному місці
Краще вибрати ту компанію, яка надає відразу хостинг і домен.
По-перше, це зручніше – у вас буде одна Панель управління, замість двох окремих.
По-друге, це може бути і дешевше. Компанія, яка продає хостинг, співпрацює з реєстраторами доменів на «оптових» умовах, тому в рамках різних акцій може дозволити собі поставити ціну за домен нижче, ніж якщо купувати його безпосередньо у реєстратора доменів.
2. Вибирайте з великих компаній. Це лідери ринку, перевірені часом і тисячами клієнтів.
У кожної компанії, як правило, кілька тарифів. І хоча часто здається, що вони відрізняються тільки ціною, насправді – технічними характеристиками (скільки доступно місця під сайт, наскільки швидкий процесор на сервері тощо).
Якщо не можете зорієнтуватися, який тариф вам підходить, зверніться в службу підтримки і скажіть їм, для якого сайту ви підбираєте хостинг (візитка або великий інтернет-магазин, з яким функціоналом тощо) – фахівець підкаже відповідний тариф.
3. Бекапи.
Уточніть у хостера, робляться автоматичні бекапи (резервні копії сайту) і наскільки часто. Зазвичай про це не думають, поки що-небудь не станеться, а тоді вже може бути запізно. А адже відновити з бекапа – простий і швидкий спосіб, наприклад, позбутися від вірусу на сайті.
4. Важливо! Власник – ви.
Купуйте хостинг і домен тільки на своє ім’я, а не на ім’я свого системного адміністратора. Бо коли він звільниться, і «зникне» з усіма паролями доступу, вам буде вкрай складно довести хостинговій компанії, що саме ви – власник сайту.
5. Домен – не занадто довгий і без неоднозначних символів.
6. CMS – вибирайте з популярних.
Якщо комерційний сайт, то вибирати навіть краще з платних популярних (Бітрікс, NetCat, UMI.CMS, Simpla). У них менше будь-яких недоліків і помилок, є тех. підтримка, регулярно випускаються оновлення.
Можна, звичайно, взяти і безкоштовну CMS, але головне – з популярних (Joomla, WordPress, MODx).

І наостанок, окремо про конструкторів сайтів

Як правило, конструктор сайту об’єднує в собі всі три речі, про які ми сьогодні говорили. Коли ви реєструєте свій особистий кабінет в конструкторі сайтів, система надає вам хостинг, домен (зазвичай третього рівня, наприклад, site123.wix.com) і систему управління сайтом – все відразу в одному флаконі.
Адже це ж зручно, скажете ви, але будете не зовсім праві – подібні конструктори призначені для швидкого створення простих сайтів, тому працюють на шаблонах, які не завжди можна підлаштувати під цілі сайту (часто взагалі немає можливості налаштувати для сайту свій власний вид). А доменне ім’я третього рівня і хостинг в даному випадку не будуть належати вам, вони будуть належати компанії, що надає цей конструктор. Тому якщо з нею щось станеться, то ваш сайт тихенько «зникне», і відновити його буде проблематично.
Хоча, звичайно, в певних випадках використання конструкторів виправдовує себе. Наприклад, якщо вам потрібен односторінковий лендінг для рекламної кампанії буквально на кілька тижнів. В такому випадку немає сенсу «запарюватися» з покупкою свого домену та хостингу, налаштування CMS, а створити сайт в конструкторі буде дійсно швидше.

Якщо ж сайт необхідний вам на тривалий час, то рекомендую придбати свої хостинг і домен, а потім вибрати фахівця для створення сайту. Тоді сайт буде належати саме вам, і навіть якщо «закриється» сама хостингова компанія, ви зможете взяти останній бекап сайту і перенести його до іншого хостера.

Contact

Готові замовляти?

Якщо все, написане на сайті, викликало у вас довіру, зв’яжіться з нами будь-яким зручним для вас способом.

  • PBB design. м. Львів
    вул. Стрийська 202
  • Телефонуйте
    +38 067 603 6631
  • Години роботи
    Пн - пт: 10.00 - 18.00
© Copyright 2009 – 2022. PBB DESIGN. Веб розробка Львів
Contact
Call Now Button