pbb-man

Як створити справді хороший сайт

Вам потрібен свій сайт і ви хочете, щоб він був ефективним. Але які критерії визначають якісний рівень хорошого сайту? Це далеко не повний список вимог. Але, поки, зупинимося на них …

Зміст сайту

Сайт повинен містити інформацію (контент сайту). Напевно, ви вже багато разів читали про це? Тоді, прочитайте ще раз і вдумайтеся – сайт повинен містити ІНФОРМАЦІЮ. Саме через неї користувачі прагнуть в Інтернет. Чим більше конкретної інформації, тим легше зібрати велику аудиторію його відвідувачів.

Дизайн сайту

Хоча, є приказка, що по одягу зустрічають, я зробив цей пункт другим після інформації. Але це зовсім не означає, що дизайн сайту менш важливий. Перше, з чого починають оцінку сайту, це його зовнішній вигляд, а вже потім роблять висновки, вивчаючи вміст. Сайт – це перший контакт вашого клієнта з вашою компанією і якість (рівень) оформлення сайту прямо показує рівень поваги до клієнта, що існує в компанії. Історія іміджевої реклами вже існує близько 200 років (не в нас, звичайно), а це багато що означає. Сайт – обличчя фірми в Інтернеті, і за якістю його оформлення будуть судити про вас і будуть порівнювати вас з вашими конкурентами. Крім акуратного виконання, існує ще безліч правил, які необхідно враховувати. Є технічні тонкощі, наприклад – розмір графічних файлів, виправданість застосування деяких технологій, режими завантаження сторінок. А є більш приховані: естетична цінність, правильність та сумісність колірного балансу, грамотність пропорцій і перспектив за обсягом і висвітлення.
хороший сайт

Структура та зручність навігації сайту

Хороший сайт – завжди ретельно продуманий. Користувач повинен легко розуміти структуру сайту і специфіку пропозиції компанії по навігації сайту, а інструменти навігації сайту повинні бути зрозумілі. Добре, коли навігація враховує не тільки розділи сайту, але і зручність роботи з кожною його сторінкою. Хороший сайт не повинен мати “порожніх” сторінок з повідомленнями про здійснювані роботах по наповненню

Граматика і стиль у тексті

Помилки і погана літературна стилістика в тексті – неприпустимі на сайті. Недотримання правил верстки тексту, підбору шрифтів і їх розміру – також знижують його оцінку користувачем.

Оновлення та поповнення вмісту сайту

Щоб користувачі постійно поверталися до вас, сайт повинен бути “живим”. Оновлення застарілої інформації і поповнення нової повинно проводитися регулярно. Дуже добре, коли це доручено конкретній людині чи колективу.

Якісне програмування

Світ різноманітний. І Інтернет теж. Існують різні браузери і безліч їх версій, у користувачів різні розміри моніторів і різне розділення екранів, є різні кодування тексту і різні шрифти. Але все це не повинно бути перешкодою між користувачем і вашим сайтом. Хороший сайт не повинен містити зайвий код, а програмні рішення повинні працювати без помилок і “допомагати” звичайній людині не помилятися.

Інтерактивність

Інтернет дозволяє вести спілкування в обох напрямках. Користувач завжди може звернутися з проханням або питанням, якщо є адреса електронної пошти. А своєчасна відповідь залишить хороше враження про сайт і його власників. Різні програмні рішення на вашому сайті, можуть ще більше сприяти підвищенню інтерактивності.

Правильна індексація та просування сайту

Більшість користувачів знаходять необхідну інформацію в пошукових системах і каталогах посилань. Хороший сайт повинен містити необхідні ключові слова й опис для пошукових систем, містити якісний контент, з урахуванням ефективного відклику на запит користувача. А проведена рекламна компанія не повинна використовувати “спам”.

Як підготуватись до створення хорошого сайту?

Визначтеся з метою майбутнього сайту

Яка мета у вашого сайту? Це питання необхідно поставити собі ще до початку створення свого майбутнього інтернет-проекту. Залежно від переслідуваних цілей інтернет-сторінка може бути різна. Ви хочете генерувати нових клієнтів і збільшити продажі або ви хочете просто поділитися своєю радістю в житті? У вас бізнес і ви виводите новий продукт на ринок або ви домогосподарка, яка придумала новий рецепт? А може вам просто хочеться креативно привітати друзів з річницею весілля і у вас ідея фікс – зробити це за допомогою інтернет-сторінки?

Чітко сформулюйте мету створення вашого проекту, а ще краще запишіть її на листку паперу або в текстовому редакторі. Краще в редакторі – якщо ви взялися за ідею створення інтернет-сайту звикайте до клавіатури і написання текстів в електронному вигляді. Ваш запис – перша відправна точка в захоплюючій історії зі створення вашого ідеального сайту.

Проаналізуйте конкурентів

Відкрийте пошуковик і знайдіть всі сайти по вашому запиту аж до третьої сторінки. Уважно подивіться на них. Все що вам подобається і не подобається вносите в свій файл, де описані цілі для вашого гарного сайту. Таким чином ви зможете зібрати приблизну картину того, що ви хочете на сайті.
Після довгої роботи зі збору інформації про конкурентів пора приступити до їх аналізу. Зазначте все те, що потрібно в обов’язковому порядку реалізувати як у конкурентів або ще краще. Це такий обов’язковий список всього, що ви хочете від свого майбутнього “хорошого” сайту. Окремо випишіть те, що вам начебто сподобалося, але ви не знаєте чи потрібно це вам. Обов’язково також запам’ятайте речі, які викикають у вас несприйняття.

Складіть технічне завдання

Тепер, коли ви знаєте, що повинно бути на вашому “хорошому” сайті саме час зробити технічне завдання для розробки майбутнього сайту. Ви можете зробити ТЗ в тому ж текстовому редакторі за допомогою таблиці, або намалювати його в графічному редакторі, або на папері.
Технічне завдання повинно вам допомогти максимально візуалізувати ваш майбутній проект. Ви повинні розуміти, що де в якому місці знаходиться. Наприклад: ось блок з шапкою, тут у мене великий заголовок або заклик до дії. А тут у мене блок з моєю групою в соціальній мережі. А там … Гарне технічне завдання допоможе вам зробити “хороший” сайт.

Вибір виконавця

Оце, напевно, найбільш складний етап при створенні гарного сайту. Подивіться на своє технічне завдання і дайте відповідь на головне питання: “Чи можете ви самі зробити хороший сайт”. Якщо так, то сідайте за роботу. Починайте робити свій проект. Але для більшості відповідь буде іншою, адже якби вони знали як зробити хороший сайт, то не задавали б це питання в пошуку. У вас два варіанти: замовити сайт у веб-студії, яка спеціалізується на створенні якісних сайтів або сідати за підручники або відеоуроки про те, як робити сайти. Крок за кроком через великий проміжок часу – ви зможете зробити самі хороший сайт. Ми ж хочемо побажати вам удачі в починаннях, завжди пам’ятайте, що дорогу осилить той, хто по ній йде. Ми щиро віримо, що у вас все вийде, адже, колись самі з чогось починали і задавалися питаннямм як зробити так, щоб в браузері з’явилася рядок “Привіт, світ!”.

Якщо хочете дізнатися про те, як зробити хороший сайт, то обов’язково читайте інші статті  цього блогу, де описано багато цікавого і потрібного по темі сайтобудування!

Contact

Готові замовляти?

Якщо все, написане на сайті, викликало у вас довіру, зв’яжіться з нами будь-яким зручним для вас способом.

  • PBB design. м. Львів
    вул. Стрийська 202
  • Телефонуйте
    +38 067 603 6631
  • Години роботи
    Пн - пт: 10.00 - 18.00
© Copyright 2009 – 2022. PBB DESIGN. Веб розробка Львів
Contact
Call Now Button