Десять правил при виборі доменного імені


Це завдання не так просте, як декому може здатися.

 • По-перше, далеко не завжди просто підібрати ім'я, яке б відображало специфіку бізнесу, а також добре б запам'ятовувалося клієнтам.
 • По-друге, вибравши ім'я, треба ще його якось "одержати". Адже в мережі, де рахунок доменів йде на десятки мільйонів, унікальність імен є основним принципом і набір символів в імені, по суті, обмежений літерами латинського алфавіту і цифрами. Вибір у багатьох випадках невеликий і "одержати" щось гідне не напружуючи звивини непросто. Винятки, звісно, бувають, але рідко і з кожним днем все рідше.

Вибираючи доменне ім'я, завжди пам'ятайте, що

 • Ім'я повинно легко запам'ятовуватися.
 • Ім'я не повинно бути довгим - чим коротше URL, тим простіше людині його набрати на клавіатурі і запам'ятати.
 • Ім'я повинно мати сенс і асоціюватися з вашим бізнесом - якщо доменне ім'я за змістом пов'язане з контентом сайту, воно буде зрозумілим для відвідувачів і легше запам'ятовуватися.
 • Ім'я повинне добре виглядати на рекламних матеріалах, візитних картках і будь-яких інших рекламоносіях, якими ви будете користуватися для просування сайту.
 • Бажано, щоб ім'я домену містило в собі ключові слова (або слово) сайту, тому що SEO-гуру вчать, що деякі пошукові системи звертають на це увагу, тасуючи результати пошуку.
 • По можливості треба вибирати ім'я в "кращій" доменній зоні, тобто в тій зоні, яку підсвідомо середня людина намагається набрати після крапки. Якщо брати Інтернет у цілому, то тут, безумовно, слід орієнтуватися на зону .COM. Якщо ж ваша потенційна аудиторія переважно живе в Україні, то .UA чи .COM.UA нічим не гірше, а може навіть і краще.
 • Слід уникати використання цифр в доменному імені, тому що цифра у багатьох людей може асоціюватися з буквами, особливо якщо вперше доменне ім'я сприймалося на слух.
 • Слід уникати використання в своєму доменному імені дефісів, щоб не гнати зайвий трафік на сайт з таким же ім'ям, але без дефіса; навряд чи у вас вийде мати такий же трафік, як з ресурсу без дефіса.
 • Намагайтеся не використовувати в імені домена абревіатур, так як вони важкувато запам'ятовуються. Звичайно, якщо ваша абревіатура GM, GE чи ВАЗ, то можете, не соромлячись, сміливо і радісно її використовувати
 • Постарайтеся переконатися, що ваше майбутнє доменне ім'я не зазіхає на чиюсь зареєстровану торгову марку, а то можуть і відібрати.

Очевидно, що коротке доменне ім'я краще довгого, навіть якщо довге ім'я ідеально описує сайт і містить купу ключових слів. Наприклад, "soft.com" помітно гірше описує сайт ніж "softnewsandunlimiteddowloadsforall.com", але набагато краще запам'ятовується з першого погляду, легко і швидко набирається і без проблем вміщається на будь-якому рекламоносії.
Сподіваюся, що дотримання цих простих правил позбавить когось від зайвих страждань у процесі вибору доменного імені. Успіхів!


Ви можете завантажити і заповнити бриф щоб надати більше інформації розробнику щодо деталей майбутнього ресурсу

Бриф на розробку сайту Бриф на розробку лендінга Бриф на розробку додатку

Наші послуги

Створення сайтів Обслуговування сайтів Просування сайтів Інші послуги

Надіслати повідомлення