Десять правил при виборі доменного імені
Це завдання не так просте, як декому може здатися.
- По-перше, далеко не завжди просто підібрати ім'я, яке б відображало специфіку бізнесу, а також добре б запам'ятовувалося клієнтам.
- По-друге, вибравши ім'я, треба ще його якось "одержати". Адже в мережі, де рахунок доменів йде на десятки мільйонів, унікальність імен є основним принципом і набір символів в імені, по суті, обмежений літерами латинського алфавіту і цифрами. Вибір у багатьох випадках невеликий і "одержати" щось гідне не напружуючи звивини непросто. Винятки, звісно, бувають, але рідко і з кожним днем все рідше.
Вибираючи доменне ім'я, завжди пам'ятайте, що
- Ім'я повинно легко запам'ятовуватися.
- Ім'я не повинно бути довгим - чим коротше URL, тим простіше людині його набрати на клавіатурі і запам'ятати.
- Ім'я повинно мати сенс і асоціюватися з вашим бізнесом - якщо доменне ім'я за змістом пов'язане з контентом сайту, воно буде зрозумілим для відвідувачів і легше запам'ятовуватися.
- Ім'я повинне добре виглядати на рекламних матеріалах, візитних картках і будь-яких інших рекламоносіях, якими ви будете користуватися для просування сайту.
- Бажано, щоб ім'я домену містило в собі ключові слова (або слово) сайту, тому що SEO-гуру вчать, що деякі пошукові системи звертають на це увагу, тасуючи результати пошуку.
- По можливості треба вибирати ім'я в "кращій" доменній зоні, тобто в тій зоні, яку підсвідомо середня людина намагається набрати після крапки. Якщо брати Інтернет у цілому, то тут, безумовно, слід орієнтуватися на зону .COM. Якщо ж ваша потенційна аудиторія переважно живе в Україні, то .UA чи .COM.UA нічим не гірше, а може навіть і краще.
- Слід уникати використання цифр в доменному імені, тому що цифра у багатьох людей може асоціюватися з буквами, особливо якщо вперше доменне ім'я сприймалося на слух.
- Слід уникати використання в своєму доменному імені дефісів, щоб не гнати зайвий трафік на сайт з таким же ім'ям, але без дефіса; навряд чи у вас вийде мати такий же трафік, як з ресурсу без дефіса.
- Намагайтеся не використовувати в імені домена абревіатур, так як вони важкувато запам'ятовуються. Звичайно, якщо ваша абревіатура GM, GE чи ВАЗ, то можете, не соромлячись, сміливо і радісно її використовувати
- Постарайтеся переконатися, що ваше майбутнє доменне ім'я не зазіхає на чиюсь зареєстровану торгову марку, а то можуть і відібрати.
Очевидно, що коротке доменне ім'я краще довгого, навіть якщо довге ім'я ідеально описує сайт і містить купу ключових слів. Наприклад, "soft.com" помітно гірше описує сайт ніж "softnewsandunlimiteddowloadsforall.com", але набагато краще запам'ятовується з першого погляду, легко і швидко набирається і без проблем вміщається на будь-якому рекламоносії.
Сподіваюся, що дотримання цих простих правил позбавить когось від зайвих страждань у процесі вибору доменного імені. Успіхів!