pbb-man

10 навичок, необхідних для успіху самозайнятого веб-розробника

Я думаю, що здивую не багатьох, але щоб стати успішним незалежним веб-розробником, потрібно більше, ніж просто знати предмет. Самозайнятому підприємцю потрібно думати про речі, пов’язані з веденням власного бізнесу: бухгалтерський облік, маркетинг, майбутні проекти та управління проектами. У минулому ви могли працювати з людьми, кожен з яких виконує одну з цих робіт, і все. Але тепер, як фрілансер, ви повинні впоратися з усіма ними.

В цій публікації розглянемо різноманітні навички, які вам знадобляться, щоб досягти успіху як самозайнятий веб-розробник.

Зміст

Технічні навички

Технічні навички – це навички саме розробника програмного продукту. Вони вам потрібні, щоб надавати послуги, які ви пропонуєте своїм клієнтам. Це може бути що завгодно: від бекенд-розробки до інтерфейсної розробки React або консалтингу AWS. Якщо ви хочете досягти успіху як фрілансер, вам потрібні навички для виконання проектів і презентацій, які ви надаєте клієнтам.

Ефективне навчання

Загальновідомо, що якщо розробник стверджує, що знає все, він, швидше за все, говорить неправду. Світ технологій сьогодні змінюється швидше, ніж будь-коли, і нові технології народжуються щодня, тож як фрілансер вам потрібно стежити за останніми новинами веб-розробки та за потреби адаптуватися до змін часу.

Якщо ви здатні швидко освоювати нові ідеї та навички, ви зможете унікально позиціонувати себе на ринку, коли нові технології та інструменти отримають популярність. Але це можливо, лише якщо ви здатні швидко вчитися, тож постає запитання: як це зробити?

Справжня відповідь на це питання є унікальною для кожного, але вам потрібно знати, наскільки ви готові навчатись та оптимізувати своє навчання. Це не схоже на вміння, але вміння ефективно освоювати інформацію та перетворювати її на значущі дії може дати вам потужні позиції, щоб бути домінуючою силою на ринку перед іншими.

Спробуйте експериментувати з різними методами. Немає єдиного найкращого способу навчання для всіх, тому найкращий спосіб знайти свій – це взятися за експеримент. Тоді, коли ви знайдете методи, які вам підходять, зосередьтеся на впровадженні їх у свої робочі процеси та системи.

Розвиток навичок

Чудово, якщо у вас є всі потрібні навички, щоб бути успішним фрілансером, але якщо для реалізації ваших проектів їх бракує, то ви не протримаєтеся в бізнесі дуже довго. Зрештою, якщо люди платять вам за роботу розробника, ви повинні мати навички, необхідні для виконання роботи.

Звичайно, це нормально, намагатися спробувати щось нове та реалізовувати проекти з використанням технологій, над якими ви раніше не працювали. Наприклад, якщо ви розробник JavaScript, який зазвичай використовує React, але проект створюється за допомогою Vue, це прийнятно. Зрештою, основна мова та навички не змінилися. Тож за умови, що ви освоїте найкращі практики, унікальні для цього інструменту чи фреймворку, і наперед говорите клієнту про свій рівень досвіду, проблем не повинно виникнути.

Але, якщо ви лише розробник JavaScript і проект створюється на C#, то можливо, це нерозумне рішення братися за проект. Ви не лише не користувалися цією мовою раніше, але й вони абсолютно відрізняються одна від одної Це означає, що, ймовірно, виникне велика прогалина в навичках, яку вам потрібно буде заповнити, перш ніж навіть почати роботу.

Чого вам потрібно уникнути, так це надто багатообіцяючих результатів, а потім недоотримання кінцевого продукту. Клієнти не тільки будуть незадоволені, але й потенційно можуть бути зіпсовані хороші ділові відносини та зруйнована можливість майбутніх проектів і роботи з ними. Якщо ви хочете уникнути розчарування клієнтів і псування стосунків, хороший спосіб підійти до нових проектів – це націлитися на ті, для яких ви вже маєте навички або активно навчаєтесь і зацікавлені в цьому.

Неупереджене мислення

Іноді найкращим рішенням проблеми клієнта може бути не те рішення, яке безпосередньо відповідає вашим улюбленим технологіям, послугам або інтересам. Отже, ви повинні вміти мислити поза власними упередженнями, щоб забезпечити вибір найкращого рішення для клієнта та проекту.

Найважливішим є не завжди стек технологій, який використовується в проекті. Іноді це задоволення клієнта завершеним проектом і можливість йому досягти своїх цілей швидко та оптимально.
розробник на фрілансі

Бізнес навички

Хоча дехто себе бізнесменом не сприймає, насправді як незалежний веб-розробник ви керуєте бізнесом. Тож, хоча для вас може бути неприродним мислити як бізнесмен, вам доведеться адаптуватися та вчитися ним бути.

Це може бути що завгодно: від управління проектами до основ бухгалтерського обліку, брендингу та маркетингу.

Організація

Основою успішного бізнесу є хороша організація, чи то організація зустрічей з клієнтами, файли проектів, контракти, пропозиції, рахунки-фактури або резервне копіювання важливої ​​інформації та ділових документів. Реальність така, що якщо ви хочете витрачати більше часу на роботу над клієнтськими проектами та розбудову свого бізнесу, організованість і ефективність має бути в основі вашої діяльності.

Якщо ви проігноруєте адміністративну роботу, та замість цього зосередитися на виконанні проекту, що станеться, коли прийде час отримувати гроші? Цей клієнт уже заплатив? Які були умови угоди? І скільки вони зараз платять? Якщо у вас немає організації всього процесу, відповіді на ці запитання можуть легко завести вас в тупік.

Управління часом і проектом

Коли справа доходить до ведення бізнесу, існує багато моментів, які йдуть паралельно, інакше все зупиниться. Це зустрічі з клієнтами, дотримання дедлайнів або узгодження етапів роботи та їх завершення.

Реальність полягає в тому, що коли ви працювали повний робочий день розробником, за вами “стояв” менеджер проекту, тепер це не так, і від вас залежить чесність із самим собою та чесність щодо прогресу, якого ви досягаєте. Вам потрібно переконатися, що ви досягли мети, та вклалися в кінцеві терміни, змогли втілити цілі вашого проекту в реальність.

Управління проектами та часом може бути не природним для вас, але це добре. Ви можете почати з малого, виділяючи деякий час на початку кожного проекту, щоб призначити собі кілька етапів на основі логічних частин проекту. Це можуть бути, наприклад, проектування, розробка та перевірка. Згодом, коли отримаєте більше досвіду, ви зможете випробувати нові методи управління проектами, щоб побачити, що найкраще підходить для робочого процесу.

Пропуск термінів і невиконання взятих зобов’язань є одним із найшвидших способів поставити під загрозу ділові відносини та гарантувати, що клієнти не повернуться для подальшої роботи. І навпаки, вдале управління проектом може призвести до налагодження стосунків, які принесуть майбутню роботу.

Маркетинг і брендинг

Багато розробників кажуть, що їх не цікавить маркетинг, але, як фрілансеру, вам потрібно ним займатися. Потрібно вміти ефективно рекламувати себе та створювати бренд навколо послуг, які ви пропонуєте.

Зрештою, ви хочете досягти достатньо помітної присутності на ринку, щоб клієнти приходили до вас. Один із найкращих способів досягти цього ефекту — поділитися своєю роботою та досвідом. Ви можете поділитися в блозі або через соціальні мережі. Але, ділячись досвідом, ви не лише ділитеся своєю роботою, але й створюєте репутацію та соціальні докази, що може полегшити майбутнім клієнтам знайти вас.

На більш високому рівні, це може включати такі речі, як SEO власного блогу та створення присутності в соціальних мережах, брендування власного бізнесу та створення власного стилю.

Зв’язки

Якщо ви працюєте в компаніїї повний робочий день, роботою вас забезпечують щодня. Як фрілансер-розробник, тепер ви  піклуєтеся про себе самостійно, шукаєте власні проекти та працюєте, щоб оплачувати рахунки. Це означає, що вам потрібно спілкуватися, щоб знайомитися з новими людьми, розширювати свої зв’язки та спиратися на старі, щоб люди згадували про вас, коли їм потрібно щось зробити у вашій ніші чи за допомогою технологій, з якими ви працюєте.

Також подумайте про налагодження контактів з іншими розробниками, тому що розробники часто передають роботу, на яку у них немає часу, іншим кваліфікованим розробникам, яких вони знають. Ще одна перевага спілкування з розробниками та встановлення зв’язків полягає в тому, що ви можете звернутися до них за підтримкою, якщо це необхідно. Якщо ви взялися за проект, який трохи виходить за межі вашої зони комфорту, як-от розробник React, який працює над проектом Vue, у вас можуть виникнути запитання. Якщо у вас є мережа розробників, які мають досвід роботи з цією технологією, вони можуть допомогти вам, коли це найбільше потрібно.

Управління людьми та делегування

Звичайно, як фрілансер ви можете не наймати людей на повний робочий день, оскільки це більше схоже на агенцію. Але навіть будучи фрілансером, ви все одно можете передавати завдання, які вам не до душі. Наприклад, дизайн може бути не таким, що вам подобається або ви не маєте навичок. Тому для проектів, які потребують дизайнерської роботи, ви можете залучити дизайнера. Або ви можете працювати над SEO проекту, але вам не подобається писати контент, тому ви можете доручити це копірайтеру.

Якщо ви фрілансер, це не означає, що ви не можете працювати з людьми та залучати інших до своїх проектів. Але це означає, що вам знадобляться навички, щоб отримати найкращу віддачу від аутсорсингу. Вам знадобляться навички управління людьми та більш організований підхід до проектів; як часто ви будете синхронізувати роботу один з одним? яку роботу ви їм передасте? скільки автономії вони матимуть? Вам доведеться зіткнутися з цими питаннями та проблемами, щоб отримати максимальну віддачу від аутсорсингу.

Особисті навички

Ця категорія навичок може здатися не дуже важливою, але без них вам може бути важче отримати роботу і виконати обіцянки, дані клієнтам. По суті, це ті навички, які допомагають вам зберігати спокій під тиском, ефективно спілкуватися та гарантувати, що проект буде виконано вчасно та якісно.

Комунікабельність і харизма

Насправді ви можете бути неймовірно хорошим розробником, але якщо ви не можете ефективно спілкуватися з потенційними клієнтами щодо їхніх проектів, ідей і потреб, малоймовірно, що ви отримаєте роботу або повністю зрозумієте, що потрібно клієнту в першу чергу. Якщо у клієнта є запитання щодо проекту, і ви не можете відповісти на них, і задовольнити його, чи захоче він працювати з вами?

Зрештою, ви хочете, щоб у кожного клієнта склалося враження, що ви професіонал своєї справи та розумієте вимоги та потреби проекту, та виконаєте його за високими стандартами. Ви не досягнете цього, вдаючи, що все знаєте, і показуючи, наскільки ви хороші. Натомість вам потрібно відповісти на запитання, які ставить клієнт щиро та чесно, використовуючи свої знання та досвід, щоб обгрунтувати свої відповіді.

Крім того, коли ми говоримо про спілкування з людьми, вам потрібно бути харизматичним. Потенційні клієнти можуть знайти 10, якщо не 100, або більше людей, які бажають взятися за роботу та завершити проект. Але своєю харизмою в поєднанні з досвідом можна схилити їх на свій бік, так щоб вони хотіли з вами працювати.

Якщо ви дратуєте людей, і говорите або поводитеся з ними грубо, малоймовірно, що ви отримаєте роботу, але якщо ви зможете налагодити з ними хороші стосунки, ви можете отримати постійних клієнтів, які повертатимуться знову і знову.

Цілеспрямованість і наполегливість

Для переважної більшості людей створення фрілансерського бізнесу потребує часу та може бути неймовірно важким для вас фізично, розумово та емоційно. Піки та спади доходів і роботи можуть викликати занепокоєння, тому вам потрібно вміти довіряти собі та своїм навичкам, щоб вистояти у важкі часи.

Якщо ви кинете навчання або звільнитеся, щойно ситуація стане складною, малоймовірно, що фрілансерський бізнес досягне успіху та стане для вас постійним джерелом доходу. Звичайно, малоймовірно, що бізнес стане успішним за одну ніч, будуть часи, сповнені сумнівів і хвилювань, але важливо мати впевненість і наполегливість, щоб пройти через ці часи та дотримуватися свого зобов’язання побудувати успішний фрілансерський бізнес.

Як підсумок

На завершення я просто хочу сказати, що кожен може бути успішним незалежним веб-розробником. Комусь може знадобитися більше навичок, комусь менше. Деякі можуть досягти успіху через три місяці, інші – через три роки. Насправді немає певного сталого шляху, оскільки кожний досвід унікальний. Але головна правда полягає в тому, що те, що зараз у вас немає навичок, це не означає, що ви їх ніколи не матимете. Ви просто повинні почати!

Contact

Готові замовляти?

Якщо все, написане на сайті, викликало у вас довіру, зв’яжіться з нами будь-яким зручним для вас способом.

  • PBB design. м. Львів
    вул. Стрийська 202
  • Телефонуйте
    +38 067 603 6631
  • Години роботи
    Пн - пт: 10.00 - 18.00
© Copyright 2009 – 2022. PBB DESIGN. Веб розробка Львів
Contact
Call Now Button