Як технічна сторона сайту впливає на просування


Як технічна сторона сайту впливає на просування

Технічна частина сайту - це все, що відповідає за його працездатність. Тобто програмний код, верстка, елементи функціоналу, CMS, текстові, графічні, медійні елементи. Очевидно, що оптимізація веб-ресурсу і його подальше просування зіткнуться з безліччю труднощів, якщо технічна сторона сайту не буде детально відпрацьована. Чому виникає така залежність і на що треба звернути особливу увагу? Про це корисно дізнатися початківцям веб-майстрам, seo-фахівцям, власникам сайтів, контент-менеджерам.

Що впливає на долю просування

У ресурсі все взаємопов'язано, і до його просуванню потрібно ретельно підготуватися. Дуже добре і правильно, коли розробкою, технічним обслуговуванням і просуванням сайту займається одна команда (веб-студія). Але на практиці частіше виходить навпаки: створює майданчик хтось один, наповнює інший, а просуває третій. І на різних етапах виявляються різноманітні проблеми, які заважають розвитку.
Тому завжди, коли незнайомий ресурс потребує SEO оптимізації, веб-студії наполягають на технічному аудиті. Це не зайва і не нав'язана послуга, а необхідний захід. На які технічні аспекти роботи сайту потрібно звертати увагу:

 • Вибір надійного хостингу. До вибору домівки для сайту треба підходити дуже відповідально, це основа! Хостинг багато в чому визначає і безпеку ресурсу, і стабільність його роботи.
 • Логіка функціоналу та навігації сайту. Уявіть ситуацію, коли на нашому сайті ви буде шукати розділ «Розробка сайтів» в «послугах», а він з незрозумілої логіки виявиться тіьки в підвалі? Або номер телефону буде доступний тільки на сторінці «Про компанію», але його не можна буде виявити в розділі «Контакти». Якщо в таких параметрах допущені помилки, ресурсу будуть потрібні істотні доопрацювання.
 • Швидкість завантаження сторінок. Особиво це стосується мобіьної версії сайту. Прочитайте, що ми вже писали на цю тему. Факт в тому, що користувач залишає повільні сторінки. Тому швидкість постійно треба контролювати, а сайту - допомагати працювати оперативніше.
 • Вивчайте CMS. Грамотне використання і глибоке вивчення всіх особливостей і можливостей CMS. Проблеми в технічній частині сайту іноді пов'язані з тим, що власник погано володіє настройками системи управління або йому ніколи було займатися її вивченням.
 • Перевірка відповіді сервера. Процедура допомагає оцінити коректність відгуку ресурсу. Перевіряється доступність url адрес, вихідний код сторінок, підтримка стиснення контенту і кешування сторінок, відповідь сервера для різних браузерів. Якщо тут виявлені труднощі, заходи з просування можуть не дати очікуваного ефекту.
 • Заповнення метатегов. Цьому питанню ми присвятили окрему публікацію. Зайвий раз повторимо, що без якісно прописаних заголовків, описів, ключових фраз просування неможливе.
 • Кожен сайт містить обов'язкові системні файли - robots.txt, sitemap і інші. Їх настройку також треба перевіряти.
 • Формування URL. Більшість CMS дозволяють автоматично формувати адреси сторінки за принципом ЧПУ (friendly url). Короткий зміст сторінки, який відображається в адресі, має бути розрахований не тільки на роботів. Воно повинно бути простим і зрозумілим людям. Якщо такої опції немає, необхідно щось змінювати.
 • Чистота і валідність програмного коду, тобто відповідність коду сайту до загальноприйнятих норм і правил. Якщо звичайні користувачі не помітять відхилень в коді, то це можуть виявити пошукові алгоритми. Першим в такій ситуації страждає сам ресурс: помилки в коді заважають роботі.
 • На кожному сайті присутні фрагменти CSS, javascript і HTML. Важливо грамотно їх структуризувати.
 • Мікророзмітка. Її використання допомагає структурувати дані, що оцінять і користувачі, і роботи.
 • Функціональність систем і елементів. Простіше простого: все, що є на сайті, має працювати на благо його відвідувачів. Якщо є непрацюючий фільтр, зайві «соціальні» кнопки, форми онлайн-замовлення, їх треба або довести до розуму і використовувати за призначенням, або прибрати зовсім. Те ж стосується віджетів, плагінів, лічильників і т. д.
 • Посилання. Всі лінки, присутні на сайті, повинні бути робочими. Іноді самі власники, переносячи або видаляючи контент, забувають, що використовували посилання. Коли виявляється «битий» лінк, це погано розцінюють як люди, так і алгоритми.
 • Редіректи і сторінка 404. Не всі приділяють цим питанням належну увагу, а дарма. Якісні, опрацьовані сайти відрізняються тим, що навіть «помилкова» сторінка 404 ефектно або креативно оформлена, дозволяє користувачеві швидко знайти шлях назад. Та ж ситуація виникає і з переадресацією: редіректи треба тестувати, налаштовувати.

Перераховано тільки основні аспекти, при аудиті технічної частини сайту досліджується набагато більше параметрів. Головну роль зараз відіграють кросбраузерність і мобільна адаптивність, що неодмінно слід враховувати. Обов'язково пам'ятайте про те, що веб-майданчик потрібно надійно захистити від хакерів, вірусів, спаму. Виявлення шкідливого коду відлякує і користувачів, і роботів пошукових систем! Зовнішня оболонка ресурсу (або його дизайн) впливає на поведінку користувачів, а значить, і на просування.

Як досягти ідеалу?

Відзначимо, що оцінити технічні параметри зараз можна за допомогою автоматичних сервісів. Порекомендувати конкретний складно, у кожного веб-майстра або seo-фахівця свій набір інструментів, з якими він звик працювати. Але для повного аудиту технічної частини цього мало: потрібен фахівець, а не просто набір алгоритмів.
Відверто, у одиничних випадках вся технічна сторона сайту опрацьована на 100%. Навіть якщо проаналізувати лідерів видачі по різних тематиках, у них напевно знайдеться пара помилок. Питання в іншому: як правило просування починають не тоді, коли досягнута абсолютна бойова готовність, а раніше, коли сайт відповідає найпоширенішим вимогам. Налаштовані його основні елементи та опції, прописані title, в цілому майданчик працює. А далі, вже в процесі, його можна доводити до ідеального стану. І це стане постійним завданням.

Сенс аудиту технічної частини полягає в тому, щоб виявляти і згодом усувати ті помилки, які заважають рости вище. Іноді здається, що мова про дрібниці. Але коли їх багато, ресурс просто тоне під тиском помилок. Допускати такого стану не можна! У нас можна замовити технічний аналіз сайту. Якщо ви відчуваєте, що ресурс "гальмує", телефонуйте: зробимо його краще!


Ви можете завантажити і заповнити бриф щоб надати більше інформації розробнику щодо деталей майбутнього ресурсу

Бриф на розробку сайту Бриф на розробку лендінга Бриф на розробку додатку

Наші послуги

Створення сайтів Обслуговування сайтів Просування сайтів Інші послуги

Надіслати повідомлення