Просування сайту в Інтернеті – це дуже популярна тема на сьогоднішній день. Зробивши власний сайт, розробник-початківець стикається з тим, що його оригінальна ідея чомусь не приваблює маси. Так, ресурс може зацікавити людей, але лише тоді, коли про нього дізнаються. Саме для цієї мети існує оптимізація і просування сайтів в мережі Інтернет. Це ціла сукупність взаємопов’язаних елементів, що припускає складну роботу не на один день, а також вимагає запасу терпіння і часу.
З цієї статті ви дізнаєтеся:
- Переваги створення і просування сайту;
- Плюси і мінуси просування сайту;
- Способи просування сайту;
- Якими способами не варто здійснювати просування сайту;
- Безкоштовні методи просування сайтів;
- Самостійне просування сайту;
- 9 типових помилок, що вбивають пошукове просування сайтів.
Які переваги дає створення і просування сайту в Інтернеті
Глобальна мережа являє собою віртуальний простір, де зберігаються різні дані, де є можливість зв’язатися з друзями, де можна скачати фільм або гру. Тут люди купують товари, оформляють документи, планують поїздки, читають відгуки. Ось чому підприємці розглядають Інтернет як спосіб розширити клієнтську базу. Звідси випливає необхідність розробки, створення та просування інтернет-сайтів.
Але як збільшити відвідуваність свого ресурсу, щоб це принесло хороший дохід? Приступити до просування і оптимізації сайту в пошукових системах (інтернет-маркетинг тут виступає в ролі основного напрямку) – значить застосувати сукупність кількох елементів, здатних висунути ваш ресурс в ТОП.
Що лежить в основі рейтингу сайтів? Механізми пошуку сканують всю глобальну мережу, спрямовуючи в сховище даних всі відомості, зібрані про всі ресурси. Інформація впорядковується за допомогою математичних операцій, а потім визначається адреса пошукового джерела, де до будь-якого запиту прикріплюється конкретне посилання. Людині залишається лише набрати слово або фразу, і система самостійно відобразить перелік відповідних ресурсів (від найпопулярніших до менш відвідуваних). Лідируючі позиції всієї сторінки – це дуже важливий аспект розкрутки сайту в Інтернеті.
В процесі розподілу ресурсів програма пошуку працює з різними параметрами:
- Як давно працює ресурс.
- Обсяг даних.
- Тематична спрямованість.
- Число ключових слів або словосполучень і так далі.
Плюси і мінуси просування сайту в Інтернеті
Плюси
- Підвищений процентний показник відношення числа кліків на адресу сайту до кількості його показів.
- Люди переконані в достовірності наданої інформації.
- Прийнятні витрати на розкрутку.
- Розширення клієнтської бази.
Мінуси
- Потрібно володіти хорошим запасом терпіння і часу.
- Постійний контроль над ресурсом, його обслуговування і оновлення,
- На результати роботи впливають принципи дії пошукових систем, діяльність фахівців і так далі.
Які є способи просування сайту в Інтернеті
- Пошукова оптимізація сайту (SEO). SEO-просування сайтів в Інтернеті направлено на поширення ресурсу на інших джерелах, а також на боротьбу за його лідерські позиції в пошуковій системі. Головне – підвищити товарообіг. За допомогою даного способу можна і модернізувати сам ресурс (тобто працювати тільки з внутрішніми його факторами), і взаємодіяти з методами розкрутки, представленими далі.
- Банери. Інтернет-реклама при просуванні сайтів відіграє дуже важливу роль. Це метод, який не змусить вас довго чекати підвищення показника відвідуваності ресурсу. Однак варто врахувати, що рекламу бажано поширювати на ті сторінки, які пов’язані з вашим родом діяльності, інакше банери виявляться марні.
- Контекстна реклама. Досить витратний метод просування сайту в Інтернеті, результати якого вельми ефективні. Детальніше читайте тут.
- Соціальні мережі та спільноти. Даний спосіб просування сайтів в Інтернеті дозволяє контактувати зі споживачем. Люди пишуть відгуки, діляться думкою, задають питання, переглядаючи ресурс. Так ви можете не тільки залучити клієнтів, але і якось удосконалити свій продукт.
- Блоги. Поширення інформації на різних блогерських сайтах допомагає прорекламувати товар тисячам користувачів. Блогери розміщують адресу сторінки під власним відео або під іншими постами. Люди зазвичай довіряють їхніми відгуками, оскільки можуть безпосередньо поставити запитання і обговорити ту чи іншу продукцію.
- Форуми. Цей метод просування сайту в Інтернеті націлений на те, щоб користувачі обговорювали товар, залучаючи до нього увагу інших людей. Тут ви можете оперувати інформацією, викладеною різними способами (від простого рядка до цілого банера).
- Просування через новини та прес-релізи. Даний метод націлений на застосування всіляких прийомів зацікавити користувача за допомогою розміщення відомостей про вас або про ваш товар. Ви сповіщаєте потенційних споживачів про знижки, недавнє надходження продукції, про щойно створений розділ веб-ресурсу і так далі.
- Просування статтями. Це не зовсім піар, а скоріше інструмент SEO-просування сайту в Інтернеті. Інформаційні матеріали привернуть більше користувачів, ніж просто куплені посилання.
- Каталоги. Є каталоги сайтів, а є каталоги статей, де можна розмістити матеріал або опис вашого ресурсу. Обидва варіанти гарні, оскільки мають на увазі нарощування маси посилань.
Якими способами не варто здійснювати просування сайту або інтернет-магазину
У 2000-х «фахівці» дуже часто розробляли безліч сайтів, змісту яких не можна було довіряти, оскільки там були розміщені адреси ніким не перевірених сторінок (саме так характеризується спам). Звичайно, ці ресурси в найкоротші терміни набували популярність, хоча згодом і блокувалися.
Прогрес дійшов до того, що пошуковики вираховують подібні ресурси, повністю перевіряючи і їх, і представлені на них посилання. Однак «несанкціоновані» види просування сайту в Інтернеті сьогодні все ще використовуються, але не настільки результативно.
Якими способами не варто здійснювати просування сайту в Інтернеті:
- Застосування невидимого тексту, шрифт якого майже не розібрати, а відтінок відповідає темі головної сторінки. До цього вдаються для того, щоб закріпити якомога більше запитів, які є відкритим спамом. Приховати ці посилання дозволяють непрості скрипти, проте реалізувати просування сайту в Інтернеті таким способом навряд чи вдасться, адже пошукові системи швидко знаходять і блокують невидимий текст.
- Створення дорвеїв. Був час, коли подібні ресурси перебували на лідируючих позиціях Google. Вони розроблялися за допомогою особливих серверів, які і збирали цей набір слів, після чого дані джерела засмічувалися спамом через різні веб-адреси. Ці посилання були в ТОП. Щоб приховати такі сайти, створювалися редіректи, що надають користувачам звичайну сторінку. Зараз цей спосіб не дасть результатів, адже пошуковики легко знаходять і редіректи, і заспамлені ресурси.
- Пошуковий спам – наявність, наприклад, в статті, безлічі ключових слів, які не дозволяють нормально ознайомитися з текстом. Є закріплені стандарти, і вихід за їх рамки може призвести до блокування сайту.
- Використання лінкаторів – джерел, де відбувається постійне переправлення інформації. Даний спосіб просування сайту в Інтернеті і зараз досить актуальний.
- Поштовий спам – відправка різних листів з посиланнями і банерами тисячам користувачів, дані яких відображаються в базі створених для цього серверів (або купуються за гроші).
Безкоштовні методи просування сайтів в Інтернеті
Безкоштовне просування сайту в Інтернеті – це не казка! Про це вже було написано тут. Представляємо шість методів, які допоможуть вам заощадити гроші. Звичайно, професіоналів ми не здивуємо, але ось початківцям ця інформація обов’язково стати в нагоді.
1. Якісний контент
Найбільш результативний спосіб просування сайту в Інтернеті, який не вимагає матеріальних вкладень. Ви просто розміщуєте унікальний контент, здатний залучити маси без будь-яких зусиль. Така інформація завжди звертає на себе увагу, її скидають друзям і знайомим. Виходить, що веб-сторінка сама себе розкручує.
2. Правильна внутрішня оптимізація
Грамотна оптимізація дозволяє ресурсу зайняти лідируючі позиції в стрічці по рідкісних ключових словах або фразах. Це спосіб просування сайту в Інтернеті, який може забезпечити вам високу відвідуваність, навіть якщо ви створили його зовсім недавно.
Хорошу результативність дає правильна перелінковка, якщо ресурс містить більше сотні сторінок оригінального змісту.
3. Розкрутка на сервісах для блогерів
Webice і Grabr – це найбільш відомі сервіси для блогерів. Тут теж є спільноти, які здатні допомогти вам з самостійним просуванням сайту в Інтернеті. Вимоги їх більш лояльні. Такі ресурси – відмінний спосіб звернути увагу користувачів на свій сайт.
4. Коментування блогерів
Постарайтеся впродовж, наприклад, двох-трьох тижнів залишати коментарі в декількох публікаціях відомих блогів або груп з посиланням на свій ресурс. Результат не змусить себе довго чекати!
5. Обмін постами
Це дуже ефективний метод безкоштовного просування сайту в Інтернеті, однак варто врахувати невеликий нюанс. Для досягнення найвищих результатів потрібно застосовувати обмін, який називається перехресним.
Якщо ви маєте в своєму розпорядженні два ресурси А і Б, а інший користувач оперує контентом на В і Г, то обмін постами необхідно здійснювати так: сайт А посилається на В, Б – на Г, а Г лінкується до сторінок А. Вимальовується рух з поверненням в початкову точку. Ви розміщуєте два пости, і вам приходять дві статті.
6. Гостьові пости в блогах
Це безкоштовне просування сайтів в Інтернеті, що здійснюється за допомогою постів. Буває, що блогери не забороняють розміщувати подібні статті, що дозволяє їм накопичити на власному ресурсі оригінальні тексти. Ви ж підвищуєте свою відвідуваність. У такий контент можна поміщати пару посилань, що ведуть до одного сайту. Краще, звичайно, обговорити всі нюанси з самим блогером.
Самостійне просування сайту в Інтернеті
Крок 1. Визначаємося з цілями сайту
Щоб почати просування сайту компанії в Інтернеті, необхідно усвідомити всю важливість власного ресурсу. Більшість керівників вирішує це питання тільки тому, що так роблять всі в наш час. Ось і виходить так, що більше 50% всіх ресурсів або взагалі не приносять бажаних результатів, або просто жахливо оформлені, або незручні у використанні, а значить, їх практично неможливо розкрутити. До роботи над сайтом потрібно підходити грунтовно, приділивши цьому чимало часу. Більше про це читайте тут.
Перш ніж зайнятися створенням і просуванням сайту в Інтернеті, варто запитати себе:
- Для чого мені потрібен власний ресурс?
- У чому полягатимуть його функції?
- Що він зможе надати потенційним клієнтам?
Коли ресурсом не цікавиться аудиторія, його не підійме на лідируючі позиції і пошуковик.
Якщо ви відповіли на ці питання, можна приступити до подальшої розробки, створення та просування сайту в мережі Інтернет.
Крок 2. Розробляємо якісний сайт
Робота над ресурсом не обмежується операціями з пошуковими системами. Це в минулому. Тепер перед поданням свого сайту необхідно грамотно його розробити, оскільки пошукова система аналізує якісні характеристики контенту. Щоб приступити до просування сайту в Інтернеті, слід подбати про наступні його характеристики:
Чистий і легкий код
Буває і так, що при відвідуванні декількох ресурсів кожен з них завантажується за різні проміжки часу. На швидкість впливає обробка сайту сервером, тобто існуючий хостинг. Однак особливу увагу слід звернути саме на код, адже при створенні і просуванні сайту в Інтернеті з ним виникає більше труднощів:
- Під час створення ресурсу рекомендується не обтяжувати сайт різними плагінами, скриптами і так далі. Скрипти завжди довго вантажаться, що серйозно гальмує роботу ресурсу в цілому.
- Намагайтеся не напихати сайт всякими сторонніми віджетами. Іноді на сторінці присутні вкладки, наприклад, Facebook, які знижують швидкість його завантаження.
- Просіть при будь-яких змінах на сайті видаляти старий код. При оновленні інформації не всі фахівці очищають код. Коли ресурс постійно коригується, необхідно проводити його верстку, яка допоможе зберегти швидкість завантаження.
- Використовуйте кешування. Коли контент не оновлюється часто, дуже важливо застосовувати його кешування. І тоді користувачі швидше потрапляють на сайт, оскільки швидкість завантаження не знижується.
- Оптимізуйте зображення. Великі ілюстрації гальмують роботу ресурсу. Не варто розміщувати великі картинки, якщо можна просто зменшити їх розділення за допомогою спеціальних програм.
Зручність для користувачів
Це дуже важливий аспект при розробці та просуванні сайту в Інтернеті. Не повинно бути ніяких складнощів з тим, щоб знайти той чи інший розділ. Зробіть рядок пошуку по ресурсу. Будь-які дані треба розміщувати «в кроковій доступності». Експериментуйте з користувачами, запропонувавши їм ознайомитися з вашим сайтом. Вони допоможуть вам оцінити, наскільки він зручний, або навіть запропонують варіанти вирішення проблем. Людям неважко орієнтуватися по ресурсу? Тоді і пошуковій системі буде нескладно.
Приємний дизайн
Оформлення контенту необхідно виконати оригінально, щоб його зовнішній вигляд привертав користувачів. Погодьтеся, дуже важко довго залишатися на сторінці, де шрифт, наприклад, зливається з фоном. При просуванні web-сайту в Інтернеті дуже важливо зробити його комфортним навіть в плані дизайну.
Мобільна версія сайту
Найчастіше люди переходять на сайт за допомогою своїх гаджетів, і тому необхідно розробити мобільну версію для смартфонів і планшетів. Варто зазначити, що вже сьогодні пошукові системи не поміщають той чи інший ресурс на лідируючі позиції через неякісну мобільної версії. При розробці, створенні та просуванні web-сайту в Інтернеті обов’язково врахуйте цей нюанс і поставте відповідну задачу перед вашими фахівцями.
Крок 3. Приступаємо до внутрішньої оптимізації сайту
Все вищесказане теж в якійсь мірі відноситься до даного кроку, проте мова піде трохи про інший функціонал. Це дуже важлива робота, яка є невід’ємним елементом просування сайту в Інтернеті.
Семантичне ядро
Перед тим як модернізувати свій ресурс, необхідно визначитися з ключовими словами або словосполученнями. Вам варто виявити найбільш вживані ключові запити по тематиці сайту і згрупувати їх по розділах. Щоб просування сайту в Інтернеті виявилося успішним, «ключі» потрібно розмістити по всьому контенту ресурсу, а також його складових.
Підготовка текстів
Підготовка тексту є важливою стадією просування сайту в Інтернеті, яку деякі розробники не завжди беруть до уваги. Користувачі шукають необхідні їм дані, а пошуковики багато в чому орієнтуються на зміст ресурсу. Контент повинен бути унікальним, без граматичних помилок.
Плагіат – це даремний хід, адже пошукова система здатна визначити оригінал це чи копія. Таке просування сайту в Інтернеті не принесе ніяких результатів.
Текстовий зміст потрібно зробити:
- Оригінальним і повним, відповідним тематиці ресурсу.
- Розбитим на абзаци, підзаголовки і інші складові елементи.
- Комфортним для ознайомлення, цікавим.
- Абсолютно новим, несхожим на інші тексти.
Рекомендується складати контент спільно з керівником організації, адже обсяг знань з фахових тем у начальника набагато вище, ніж у підлеглих. Всі «підводні камені» і нюанси – це, можна сказати, стихія керівника. Текстовим наповненням, звичайно, краще зайнятися фахівцям, однак рекомендації від директора вкрай важливі при складанні контенту, який забезпечить успіх в просуванні сайту в Інтернеті.
Перелінковка
Якщо з вмістом питання благополучно вирішене, то варто звернути увагу на перелінковку. У будь-якому розділі ресурсу потрібно розмістити посилання для переходу на інші розділи, пов’язані, звичайно, однією спільною темою. Таким чином, і користувач, і пошукова система, перебуваючи на сторінці, зможуть вивчати сайт швидше. Так ви підвищуєте поведінкові фактори і число відвідувань, працюючи над просуванням web-сайту в мережі Інтернет.
Не посилайтеся на інші ресурси
Коли ви розміщуєте статті або ілюстрації, найкраще не допускати появи посилань на інші джерела. Все ж довелося додати такий лінк? Доручіть фахівцям приховати його від користувачів або зробіть це самостійно, застосувавши елемент і правку rel = “nofollow». Щоб просування сайту в Інтернеті йшло успішно, необхідно додавати посилання тільки на свій ресурс.
Карта сайту
Вона необхідна для того, щоб пошукова система і люди, які перейшли на ваш ресурс, змогли легко орієнтуватися на ньому.
Крок 4. Публікуємо сайт в пошукових системах
Коли всі попередні кроки виконані ідеально, можна приступати до публікації ресурсу в пошукових системах. Тільки тоді він починає індексуватися пошуковими системами.
Крок 5. Вибираємо інструменти для просування сайту
Тепер можна грунтовно почати просування сайту в мережі Інтернет. Якщо весь ресурс проіндексований, то сміливо беріться за справу! Варто зазначити, що не можна приступити до цього процесу, не взявши до уваги попередні кроки. Щоб грамотно вести розкрутку сайту в Інтернеті, необхідно запитати себе:
- Які цілі ви перед собою ставите? Безумовно, просунути свій сайт на лідируючі позиції!
- Яку користь вам принесе потрапляння в ТОП? Звичайно, високий приплив користувачів і потенційних клієнтів!
Тут можуть бути і другорядні завдання, однак основна мета просування сайту в Інтернеті – це приплив зацікавлених користувачів.
Ось чому так важливо напрацювати цільову аудиторію, яка формує показники поведінкового фактора: кількість заходів, зручність орієнтування по сайту, час, проведений на сторінці ресурсу, і так далі. Безумовно, кожен сайт створюється саме для користувача, і ці аспекти позиціонуються як основні.
Тепер варто сказати про найбільш ефективні методи просування сайту в Інтернеті:
Соціальні мережі
Поведінковий фактор пошукові системи визначають саме за допомогою соцмереж. Якщо створений вами ресурс популярний на таких сайтах, то ви зуміли зацікавити багато користувачів. Чим більше відміток «Мені подобається», тим швидше пошукова система перенесе ваш ресурс на перші позиції. Ось чому соціальні мережі – невід’ємна частина просування сайту в Інтернеті.
Позитивні сторони такого розкручування ресурсу:
- Залучення цільової аудиторії, яка може зацікавитися вашою продукцією.
- Просування сайту в Інтернеті в формі діалогу між вами і іншими користувачами.
- Пошуковик фіксує згадки про ваш ресурс в соціальних мережах.
- Підвищення показників поведінкового фактора.
- Збільшення трафіку.
- Ви не йдете в обхід пошукових систем, як це роблять ті, хто купує посилання за гроші.
Ви обзавелися власною спільнотою? Це відмінний спосіб просування сайту в мережі Інтернет. Крім того, ви можете купувати публікації в інших спільнотах. Скільки? Вирішувати тільки вам, покладаючись на свій бюджет.
Статті на інших сайтах
Ціна просування сайту в Інтернеті за допомогою даного методу, звичайно, вище, адже «засвітитися» потрібно на багатьох ресурсах, щоб Гугл швидше вивів вас в лідери. Якщо ви вирішили купувати публікації на біржі, то врахуйте, що багато користі від цього не буде, оскільки такі ресурси давно є просто місцем звалища мотлоху.
При просуванні сайту в Інтернеті буде чудово, якщо вас прорекламує лідер, якому довіряють люди. На біржах, звичайно, є такі джерела, однак вони швидко перетворюються на звалище з посилань і статей. Якщо ви все ж вирішили підніматися з його допомогою, вам може знадобитися біржа GoGetLinks чи Webartex.
Крім того, деякі блогери дозволяють публікувати сторонній контент. Дуже добре, якщо ви знайдете блог, що відповідає тематиці вашого ресурсу. Тоді у вас вийде збільшити відвідуваність свого сайту і залучити цільову аудиторію. Блогери, які розміщують рекомендації на ваш контент, здійснюють просування вашого сайту в Інтернеті.
Даний метод має такі переваги:
- Трафік зростає.
- Ресурс стає більш популярним.
- Вас рекомендують блогери, яким довіряють користувачі.
Сайти відгуків
Внесіть свій ресурс на сторінки, на яких користувачі можуть вільно залишати відгуки. Опишіть свій сайт і розмістіть коментар. Це хороший спосіб просування сайту в Інтернеті, оскільки він забезпечує вам діалог з користувачами глобальної мережі.
Крок 6. Постійно ведемо роботу по просуванню сайту в Інтернеті
Безумовно, ви повинні регулярно контролювати просування web-сайту в Інтернеті, а також модернізувати й обновляти свій ресурс. Ні в якому разі не забувайте про це, інакше ви можете втратити лідируючі позиції. Постійна робота над своїм дітищем – ось що важливо.
Залучення уваги цільової аудиторії – ваша головна задача. Це цілком зрозуміло, тому що ресурс створюється саме для користувачів. Просування сайту в Інтернеті багато в чому залежить від даного чинника.
8 типових помилок, що вбивають пошукове просування інтернет-сайтів
Помилка №1. «Зараз зварганити сайт, і продажі злетять до небес».
Це помилкова думка багатьох початківців. Ресурс, який не привертає цільову аудиторію, марний.
Помилка №2. «У мене є знайомий програміст (дизайнер, студент), він зробить мені сайт за 500 грн».
Розробка, створення та просування сайту в Інтернеті – це справа непроста, і тому, вдаючись до допомоги таких знайомих, ви отримаєте неефективний ресурс. Обов’язково зверніться до професіонала в цьому питанні. Якщо ви взагалі не дружите з глобальною мережею, то ні в якому разі не беріться за це самі. Тільки упустите дорогоцінний час.
Помилка №3. «Буду розкручувати сайт сам»
Ефекту нуль. Самостійне просування сайту в Інтернеті – це не найкраще рішення, якщо ви не є фахівцем.
Помилка №4. «Знайшов SEO контору, обіцяли розкрутити сайт за місяць, і все буде круто!»
Не обходиться тут і без шахраїв. Якщо ви зовсім нічого не розумієте в створенні і просуванні сайту в Інтернеті, то вам будь-який набір слів на цю тему здасться правдоподібним. Не попадіться на помилкові обіцянки.
Тут потрібно бути дуже обережним, адже часто і великі компанії підводять своїх клієнтів, доручаючи розробку, наприклад, 30 ресурсів тільки одному фахівцю, який не може займатися кожним сайтом в повній мірі. Посилання, швидше за все, будуть з заспамлених джерел. В результаті ви заплатите, не отримавши нічого на виході.
Помилка №5. «Я не можу витрачати багато часу на просування».
Сенс цієї помилки в тому, що ви не до кінця зрозуміли, що таке просування сайту в Інтернеті. Це нескінченний процес, зупинивши який ви ризикуєте втратити лідируючі позиції. Або ви шукаєте інші варіанти, або дозволяєте конкурентам піти вперед.
Помилка №6. «Заплачу грошей, і замовлення попруть».
Ви звертаєтеся до контор, які надають послуги розробки і просування сайтів в Інтернеті, не використовуючи їх внутрішні аспекти. Виходить, що ресурс не може самостійно залучати потенційних покупців, адже він практично не оновлюється. Коли продукція трирічної давності, всі інструменти розкрутки виявляться марні. Просування сайту в Інтернеті – це постійне його доопрацювання, оновлення і модернізація функціоналу.
Помилка №7. «Розкрутка тимчасовими посиланнями буде швидше».
Пошукові системи не сприймають подібні інструменти. Мало того, ви можете потрапити в бан. Виходить, ви вкладаєте кошти в давно застарілі посилання.
Помилка №8. «Гроші на розвиток закінчилися, тому завершуємо програму просування сайту в Інтернеті».
Створення і просування сайту в Інтернеті – це досить витратна процедура, що вимагає періодичних вкладень. Недостатньо просто розробити ресурс, щоб перевершити своїх конкурентів.
В будь-якому разі, ви завжди можете звернутися до нас за допомогою в просуванні сайту.